Na přípravkách to cinkalo!!

4.12.2017

Přípravky v  Č.Budějovicích  –  jednotlivci – 2007/2008/2009 a mladší

26.11.2017 ( neděle ), Sokolovna  Č.Budějovice

Celkem se turnaje zúčastnilo kolem 30 dětí, v kategoriích s naší účastí se registrovalo 10 dívek a 8 chlapců. Náš oddíl reprezentovali Stela Reitingerová, Marek Pavliš a Jan Sixl. Pro všechny to byl poslední turnaj v kategorii přípravek a všichni si přivezli domů medaile. Hrálo se na dva vítězné sety do 15 bodů.

Stela Reitingerová ovládla přípravky!!Fotografie0312

Stela zvítězila ve všech zápasech ve skupině bez ztráty setu. Postupně vyhrála nad Hladíkovou, Mertelovou, Štěpničkovou a Fišerovou. Po vítězství ve skupině jí čekal zápas o první místo s vítězkou druhé skupiny. Dle očekávání se jí stala Barbora Kubáková z Č. Budějovic. Stela do zápasu nastoupila sebevědomě, udávala rytmus hry a zvítězila v první sadě 15:9.  Ve druhém setu se karta obrátila, soupeřky si vyměnily role a Stela set ztratila 10:15. Ve třetím setu Stela hodila za hlavu vzpomínky na nepovedený druhý set, v úvodu setu hrála útočně a vedla o sedm bodů.  Potom se jí trochu přestalo dařit, docházely síly a hra i stav se vyrovnaly. Stela se v závěru zmáčkla, získaný náskok  nepustila a zaslouženě vyhrála rozhodující set 15:12 a tím i celý turnaj. Z turnaje si odvezla diplom a zlatou medaili. Skvěle odvedená práce. Roste nám další želízko v ohni pro následující léta??

Marek i Honza s medailemi za třetí místa!!

Marek i Honza předvedli na turnaji solidní výkony. V zápasech ve skupině Marek porazil Švarce ze Štěpánovic a Tomka z Č.Budějovic ve dvou setech. Nestačil jen na pozdějšího vítěze Dudu z Dobré Vody. Honza  sice prohrál první zápas s Pražákem z Č.Krumlova bez většího odporu, potom ale zabral a vyhrál nad Mikulákem a Píchou z Č.Budějovic. Zápas proti poslednímu jmenovanému byl vyrovnaný a o postupu do bojů o medaile rozhodoval až třetí set, který Honza získal pro sebe. O medailích bylo rozhodnuto, Marek i Honza si tak odvezli diplomy a medaile za třetí místo. Honza získal svojí první badmintonovou medaili!! V dodatkovém zápase si to kluci rozdali mezi sebou.  Úspěšnější byl v tomto duelu Marek, zvítězil nad Honzou ve dvou setech. Pro kluky to je skvělá zpráva. Oba si dokázali, že mohou vyhrávat a oba si medaile bezesporu zaslouží. Je tak dál!!Fotografie0313

Dosažená umístění:

Stela Reitingerová           – dívky 2007     –   1. místo  –  5 vítězství

Marek Pavliš                – chlapci 2007   –  3. místo  –  3 vítězství, 1 prohra

Honza Sixl                  – chlapci 2007   –  4. místo  –  2 vítězství, 2 prohry

Zdeněk Pavliš