GP C žáků do 15ti let

4.12.2017

25.11.2017, Sokolovna v Českých Budějovicích

Na turnaj se celkem registrovalo 28 dívek a 25 chlapců. V párech bylo 12 dívčích, 10 chlapeckých a 24 mixů. Naše výprava ve složení Alice Hálová, Klára Pavlišová, Josef Fošum, Vojta Kodat  jela pouze na zkušenou, protože svým věkem ještě pořád všichni patří do kategorie žáků mladších. Konkurence byla velká, na turnaj dorazila početná výprava kvalitních hráčů z Prahy, turnaj měl o to zajímavější atmosféru.

Alici los nepřál. V prvním kole narazila na nasazenou N. Starou z Prahy a ve dvou setech prohrála. Proti starší a lépe hrající soupeřce neměla šanci. V zápase o pořadí si zlepšila chuť a zvítězila jednoznačně nad K. Hudečkovou z Č.Krumlova.

Klára v prvním kole porazila A. Dvořákovou ze Štěpánovic po vyrovnaném průběhu utkání ve dvou setech. Druhý set strhla na svojí stranu až v nastavení 24:22. V dalším kole hrála proti první nasazené M.Tyrmerové z Nového Knína. Klára držela krok jen v úvodu zápasu. Potom se soupeřka rozehrála a předvedla svojí převahu a nedala Kláře šanci. Klára prohrála ve dvou setech. V zápase o pořadí hrála proti N. Petrouškové z Č. Krumlova. V prvním setu se Kláře nedařilo a prohrála. Ve druhém setu Klára zpřesnila hru, soupeřka trochu polevila a najednou to na sety bylo 1:1. Ve třetím to byla bitva o každý míč. V koncovce měla více štěstí Klára a uhrála cenné vítězství. Skvělé!

Pepa v prvním kole porazil ve třech setech M.Podolku z Č.Budějovic. V dalším kole nestačil na A. Ječmínka z Č.Krumlova. Soupeř využil své fyzické i herní převahy, nedal Pepovi v zápase žádnou šanci. V zápase o pořadí Pepa nestačil na soupeře z Prahy a prohrál ve dvou setech.

Vojta nejprve porazil M.Baštýře z Č.Krumlova ve třech setech. Poté prohrál zápas druhého kola a i zápas o pořadí.

V párových disciplínách nastoupili všichni naši hráči. V mixech Pepa s Alicí nestačili na lépe hrající pár z Prahy. Druhý náš pár Vojta a Klára si na úvod poradil s párem Baštýř/Hudečková. V dalším kole byla ale konečná , pár Orlík/ Stará byl nad jejich síly. V prvním kole ve čtyřhře chlapců prohráli Pepa s Vojtou s párem Baštýř/Šober. Zápas byl dost vyrovnaný, všichni hráči se nevyvarovali častých chyb. Naše dívky Alice s Klárou v prvním kole uspěly a porazily krumlovský pár Hudečková/Hudečková. Potom šly na druhý nasazený pár Hejduková/Johnová z Prahy. Proti favoritkám nenašly zbraň a tento duel prohrály.   

Dosažená umístění našich:

Klára Pavlišová        U15         9.-12.  místo  dvouhra        5.-8.  místo  čtyřhra     9.-16. místo mix

Alice Hálová            U15        16.-24.  místo dvouhra         5.-8.  místo čtyřhra    16.-24. místo mix        

Vojtěch Kodat          U15        13.-16.  místo  dvouhra      9.-16.  místo  čtyřhra    9.-16. místo mix

Josef Fošum              U15        13.-16.  místo  dvouhra      9.-16.  místo  čtyřhra  16.-24. místo mix   

Našim statečným žáčkům je třeba poděkovat za bojovnost. Ono se v konkurenci starších a zkušenějších soupeřů opravdu dobře nehraje, ale naši to zvládli se ctí!

Zdeněk Pavliš