2.kolo ligy a další body do tabulky

4.12.2017

1.liga – II. kolo

České Budějovice, 3.12.2017

Současný kádr prvního týmu dospělých přepisuje klubové dějiny jako na běžícím pásu. Další takový milník se uskutečnil tuto neděli 3.12. Hostili jsme 2. kolo ligové soutěže a v něm dva pražské soupeře TJ Astra ZM Praha „A“ a Prosek Praha. Naše domácí tělocvična v žádném případě nevyhovuje podmínkám řádného turnaje, s jeho organizací nám tedy pomohli přátelé z českobudějovického Sokola, v čele s panem Romanem Vokounem. Nelze ani opomenout hlavního partnera tohoto utkání, tím byla společnost Engel strojírenská spol. s r.o.

My, jako nováček v lize, se stále v této soutěži rozkoukáváme, takže proti všem klubům působíme jako papírový outsider. Tato role nám ale vůbec nevadí, spíše naopak – můžeme jen překvapit. Po úvodním turnaji, který se hrál na kurtech pražského Meteoru, jsme byli se třemi body na 6. místě.

Křemže – Astra Praha – …a zase ty koncovky…

V prvním kole jsme se utkali se soupeři pražské Astry „A“. Tento tým ještě v minulé sezóně patřil svou příslušností do Extraligy (nejvyšší soutěž v ČR), ale po loňských nezdarech se s ní rozloučil. Ale že pomýšlí na návrat, nám bylo jasné ihned od začátku.

My jsme mezi sebou přivítali velkou posilu. Z Dánska dorazila Markéta Mouritsen a do sestavy se vrátil uzdravený Albert Hadáček, který je u nás na hostování z Českých Budějovic. Utkání začalo, jako vždy, smíšenou čtyřhrou. Michal Koudelka s Markétou Mouritsen hráli proti dvojici Brothánek-Kurzová. Markéta předváděla velký přehled ve hře, Michal zdatně sekundoval, ale proti sehrané dvojici kousek chyběl. 16:21 a 21:23. Hlavně druhý set mrzel. Na vedlejším kurtu hrála Zuzka Matoušková proti Klusoňové. Pomalejší start Zuzky zapříčinil ztrátu prvního setu, ale ve druhém to bylo o poznání lepší a výhra 21:16. Ve třetím setu ale bohužel scénář ze setu prvního a prohra 16:21. Pak nastoupil náš první mužský debl Jidra Kukač-Petr Beran. Kluci předvedli báječný badminton a slavili výhru 2x 21:15. Do dámského debla šla Markéta Mouritsen s Evou Sklářovou. Holkám vyšel bezvadně první set 21:17, ale v dalších dvou chybělo opět trochu štěstí a další těsná prohra 18:21ve třetím setu byla na světě. To už byl stav nepříjemný 1:3 na zápasy. Pak přišly na řadu singly mužů. Petr Beran přehrál s velkou rezervou Fialu a Jindra Kukač, s klidem sobě vlastním, Hobzíka. Stav byl 3:3 a zbývaly dva poslední zápasy. Do svého prvního ligového zápasu vstoupil Albert Hadáček, ale na Vitveru přece jen nestačil. Všechno mohli ještě zkorigovat Michal Koudelka s Petrem Pirtyákem v druhém deblu. Klukům vyšel náramně začátek. Soupeře zaskočili s rychlým a přesným badmintonem a urvali pro sebe první set. Co ale mělo pokračovat, už se nedělo. Kluci s nepochopitelných důvodů přistoupili na hru soupeřů a jejich pojetí hry jim absolutně nevyhovovalo. Druhý i třetí set prohráli a konečné skóre 3:5 pro pražany. Velká škoda koncovek a třetích setů!!

Křemže – Prosek Praha – Je to dobré, vyhrávat umíme!!

Dalším pražským klubem, který stál v cestě, byl Prosek. Tým zvučných jmen, zkušených i mladých tváří. My jsme trochu zamíchali se sestavou. Lehce frustrovaného Petra Pirtyáka nahradil v deblu Honza Bednář ml. a Zuzka vystřídala Evu v deblu.

 Smíšená čtyřhra a v ní opět Michal s Markétou. A co čert nechtěl – opět  prohra tím nejtitěrnějším rozdílem 29:27 a 21:19! Pak zaúřadovala Zuzka Matoušková v singlu a ve dvou setech přehrála Vláškovou. V druhém deblu tedy místo Petra Honza Bednář. První set opět prohra 19:21 a v druhém už nedostižných 13:21. A když Albert Hadáček prohrál ve třetím setu 20:22 svého singla, tak už to vypadalo, že si zavoláme psychologa, abychom s ním rozebrali důvody těch prohraných koncovek. Naštěstí máme mezi sebou mladé pušky Zuzku, Petra a Jindru. V dámském deblu nedaly Zuzka s Markétou soupeřkám šanci a skóre se začalo otáčet – 2:3. Petr s Jindrou pak ve třech setech přehráli prosecký pár Klačanský-Stádník 3:3, Jindra v maratonském zápase a s bolavým tříslem, uběhal Stádníka. První set opět velmi těsná prohra 20:22, druhý pak 21:17 a ve třetím setu konečně výhra o dvě třídy 21:8. Stav 4:3 a poslední zápas. V něm Petr Beran proti Klačanskému. Petr celý zápas opanoval a s přehledem ve dvou setech zvítězil. Konečné skóre 5:3 a první ligové vítězství!!

Z tohoto turnaje si tedy odnášíme 4 body do tabulky pravdy. Sice ještě nemáme oficiální výsledky z turnaje v Liberci, kde hrála druhá polovina tabulky, ale podle našich předběžných propočtů bychom měli o jedno místečko poskočit vpřed, právě před pražský Prosek a liberecký Vesec.

Turnaj tedy nakonec hodnotíme úspěšným, ale víme, na čem musíme zapracovat. Neúspěšné koncovky setů nás stály několik bodů, které nás mrzí. Další ligové kolo se hraje ve třetím lednovém týdnu, takže času na fyzickou i mentální přípravu máme celkem dost.

Závěrem chceme velmi poděkovat za spolupráci ostatním členů TJ Sokol Křemže při organizaci turnaje, zvláště pak celému „B“ týmu dospělých a Alici Hálové, kteří na sebe vzali zodpovědnost při rozhodování jednotlivých zápasů a vytvořili nám skvělé podmínky pro samotnou hru. Zvláštní díky patří panu Vokounovi a Honzovi Bednářovi st., kteří perfektně celý turnaj odřídili. V neposlední řadě také hlavnímu partnerovi turnaje, společnosti ENGEL strojírenská spol. s r.o., Martinovi za fotodokumentaci a početné skupině fanoušků, kteří nás hnali svými hlasivkami kupředu!!

A sledujte televizi Jéčko!! Byla u toho:o)

liga v CB