GP C – dospělých a zlatá Zuzka

1.12.2017

17.11.2017 – GP C dospělých České Budějovice

Zuzka získala dvě první místa!!

Ve sváteční den, tedy 17.11.2017 se odehrál v Českých Budějovcích první turnaj ze série GPC dospělých. Z Křemže vyrazila do Sokolovny skupinky 7 hráčů a hráček. Minimálně poloviny z nich si brousila zuby na přední umístění.

MIX – Zlato pro pár Beran/Matoušková

V soutěžích smíšených dvojic jsme měli velmi silné zastoupení, zvláště v prvním mixu, kde spojili síly mladíci Zuzka Matoušková a Petr Beran. Ti neměli slitování vůbec s nikým, ani s další křemežskou dvojicí  Petr Pirtyák/Martina Weberová a bez větší potíží celý turnaj vyhráli. Finálový zápas doznal až drtivého vítězství našich 21:3 a 21:16. Pátí nakonec skončili již zmiňovaní Petr s Martinou, devátí pak ještě Martin a Lucka Koudelkovi.

SINGL – zlato pro Zuzku Matouškovou

Do soutěže dvouher šli, až na Petra Berana, všichni křemežští. Petr Pirtyák narazil v prvním kole na druhého nasazeného hráče O.Pokorného z Kladna, ale po nepodařeném utkání skončil ve dvou setech. Trochu si pak zpravil chuť, když o konečné umístění vyhrál a skončil 9. Ale spokojený rozhodně nebyl. Další Petr v pořadí, Steinbauer, sbírá své první zkušenosti na rychlejších turnajích. V prvním kole nerazil na domácího J.Matějku. který těch zkušeností má přeci jen více a Petrovi dál jít nedovolil. Pro Petra Steinbauera tedy konečné 13. místo. Poslední z mužů, snažící se o postup do druhého kola Martin Koudelka neuspěl proti plzeňskému T.Knoppovi a skončil také na děleném 13. místě. Z pohledu mužů tedy velmi nevydařený singlový turnaj.

Co se nepovedlo klukům, dívkám ano. Zuzka Matoušková měla svůj den a stejně jako v mixech neměla slitování vůbec s nikým. Největší soupeřkou jí nakonec byla spoluhráčka Martina Weberová, která ji dokázala dát nejvíce bodů – v druhém setu dokonce 18. Zuzana se s lehkostí laňky probojovala do finále. Tam doslova sestřelila budějovickou K.Šámalovou dvakrát 21:4! A druhé zlato bylo na světě. Martina Weberová nakonec obsadila 5. místo. A ještě jedna dáma byla ve startovním poli – Lucka Koudelková. Ta se snažila probojovat do druhého kola, ale nezadařilo se a kladeňská A.Srbová Lucku odsoudila ke konečnému 13. místu.

DEBL – nepovedené finále mužů

Do soutěže dámského debla se přihlásilo šest dvojic, které hrály formou dvou skupin 3 a 3, každá s každou. Vítěz skupiny pak hrál finále, druzí bojovali o třetí místo a třetí ve skupinách pak o místo 5. Lucka Koudelková se Zuzkou Matouškovou se snažily sebevíc, ale po dvou porážkách ve skupině je čekal boj pouze o 5. místo., které ale nakonec uhájily. Martina Weberová spojila síly s dobrovodskou hráčkou K.Kempfovou. Těm se dařilo lépe. Ve skupině skočily druhé a v zápase o třetí příčku byly úspěšné.

V mužích měli největší ambice dva páry. Kladenští D.Skrčený/O.Pokorný a naši Petrové Pirtyák s Beranem. Druhým křemežským párem byli pánové Petr Steinbauer s Martinem Koudelkou. Martin s Petrem se snažili po obsazení 4. místa v tabulce uhrát alespoň 7. místo, ale nakonec skončili osmí. Petr Beran s Petrem Pirtyákem naopak tabulce vládli. Zapotili se jen při zápase s budějovickými Matějkou a Prokešem. Tam byli nuceni hrát třetí set, když nepochopitelně v prvním a v polovině druhého setu úplně přestali hrát svou hru. Třetí set tedy už zvládli v pohodě, ale dostali obrovské varování, že polevit ve hře se opravdu nevyplácí. Finále tedy svedlo dohromady, již  na začátku, avizované páry. Naši se již ale nedokázali probrat z letargie předchozího zápasu- varování zřejmě nebylo dosti důrazné – nic nevycházelo, souhra vázla, kupili zbytečné chyby. Naši tedy nakonec prohráli ve třetím setu 19:21 a obsadili 2. místo za kladenskou dvojicí. Oba kluci to berou jako neúspěch. Tím ale v žádném případě nesnižujeme hru kladenských badmintonistů. Dan Skrčený i Oldřich Pokorný praktikovali nepříjemný badminton, na který naši jen složitě hledali odpověď.

Nás ale hlavně může těšit týmový úspěch, tzn. dvě zlaté medaile Zuzky Matouškové, bronz Martiny Weberové za třetí místo v deblu a v neposlední řadě i stříbro z mužského debla.

zuzka