Turnaj Neregistrovaných 2017

30.11.2017

Křemže 18.11.2017

Rok se sešel s rokem a na programu byl opět tradiční turnaj pořádaný naším klubem pro všechny hráče, kteří nemají  badmintonovou licenci. Malinko jsme byli nuceni pozměnit tradici turnaje a neodehrát ho ve svátek 17.11., nýbrž až o den později. Na vině byl turnaj GPC dospělých, který se hrál právě na svátek 17.11 a přetrhl tak tradiční datum turnaje neregistrovaných. Ale nevadí. I tak si do křemežské tělocvičny našlo cestu 11 odvážných.nereg. na boso...auvajs

Stává se jakýmsi pravidlem, že ve startovní listině turnaje figuruje více žen než mužů. A i letos tomu tak bylo. Do boje šlo 7 žen a 4 muži.

nereg. v zápalu boje

Turnaj žen:

Sedm přihlášených dam jsme napsali do jedné tabulky. Hrála tedy každá s každou. Na jednu hráčku tak vycházelo šest zápasů po dvou setech do 15ti bodů. Na hráčky, které tak úplně nejsou na badmintonový pohyb zvyklé, to byla porce zápasů poměrně vysoká. Ale dámy byly statečné a porvaly se s nezvyklým badmintonovým pohybem velmi dobře. Šest dam hrálo hodně vyrovnaně a rvaly se mezi sebou o 2. -7. místo. Jedna hráčka však všechny ostatní přehrávala s velkým přehledem. Ze Štěpánovic k nám zavítala Bára Kordinová. V útlém mládí badminton trénovala, a i když sedm let se mu již nevěnuje, badmintonové návyky v ní zůstaly. Vyhrála tedy bez ztráty setu celý turnaj žen. A to ještě nebylo všechno.nereg. v zápalu boje II

Turnaj mužů:

Muži tedy startovali v počtu 4. Šli také do tabulky a hráli každý s každým do 21 bodů. Jako měl turnaj žen svou favoritku, muži měli také svého favorita. Miloš Veselý se také badmintonu dříve věnoval a také tyto zkušenosti využívá, i když už dlouhá léta nehraje. Ve třech zápasech neztratil ani set a s přehledem zvítězil. To ovšem ještě netušil, že pořadatelé chystají překvapení.

Nadstavba turnaje mužů:

Zatím co se dámy neúnavně věnovaly své skupině, muži byli znovu nalosováni k odvetám s tou výjimkou, že jsme jim do tabulky přidali překvapení ve formě vítězky turnaje žen Báru Kordinovou. Odvetná tabulka ihned získala na atraktivitě. Ten kdo si z mužů myslel, že už má hotovo, dosti se spletl. Byli teprve v polovině snažení. Bára turnaj mužů hezky oživila a předvedla, že se neztratí ani mezi muži. Miloš Veselý sice vyhrál i druhou tabulku, takže ukončil celý turnaj na prvním místě, druhý zůstal další tradiční křemežský účastník turnaje Jirka Reitinger, ale překvapení se povedlo a Bára nakonec skončila v této fázi turnaje přímo uprostřed, tedy na 3. místě mužské tabulky a pro nás je tedy absolutní vítězkou turnaje!

nereg. vyhlášení vítězů

Konečné pořadí turnaje:

Ženy

 1. Bára Kordinová Štěpánovice
 2. Pavla Petříková Kaplice
 3. Simča Vocedálková Dubné
 4. Lenka Urazilová Kaplice
 5. Petra Suchanová České Budějovice
 6. Květa Tošilová Velešín
 7. Katka Jedličková Meziříčí

Muži

 1. Miloš Veselý Křemže
 2. Jirka Reitinger Křemže
 3. Vráťa Malý České Budějovice
 4. Jarda Šťastný České Budějovice

nereg. B.Kordinová - vítězka žen nereg. M.Veselý - vítěz mužů

Závěrem nám dovolte všem účastníkům turnaje poděkovat za svou obětavost a nadšení do hry. Mnohdy výkony hraničily s jejich možnostmi a to je na sportu to zábavné, a to je to proč to všichni děláme – radost ze hry a z pohybu. V neposlední řadě děkuji členkám TJ Sokol Křemže Janě Mejzlíkové, Martině Weberové a Zuzce Matouškové, které si vzaly na starosti rozhodování zápasů a Michalovi Koudelkovi za organizaci a servis.

Příští rok se těšíme opět nashledanou na tunaji NEREGISTROVANÝCH hráčů a hráček.

neregistrovaní 2017

Petr Pirtyák