Memoriál K. Holobradého – Praha

19.11.2017

GP A  dospělých – Praha

10.-12.11.2017

V Praze Vinoři se v minulém týdnu odehrál další ročník turnaje jednotlivců GP A dospělých pod názvem Memoriál Konstantina Holobradého. Tento turnaj je navštěvován pravidelně širší republikovou špičkou a badminton se zde hraje skvělý. Do hry zasáhli i hráči z křemežského TJ Sokol, jmenovitě Jindra Kukač, Zuzka Matoušková, Petr Beran a Michal Koudelka.

Pátek – kvalifikace

Zatím co Petr měl v singlu start v hlavní soutěži jistý, ostatní se museli o postup porvat v páteční kvalifikaci. A už toto bývá turnaj velmi náročný. Jindra v singlu svůj úkol zvládl, kvalifikaci vyhrál a mohl se těšit na sobotní pokračování. V případě Zuzky a Michala už byla situace opačná. Oba tedy skončili v kvalifikaci. Stejně se pak dařilo i v mixu, když Jindra se Zuzkou přes silné soupeře těsně neprošli (20:22, 20:22). V deblech se udál podobný scénář. Zuzka s libereckou spoluhráčkou I.Foukalovou prohrály v prvním kole kvalifikace a turnaj pro ně skončil.

Sobota – hlavní soutěž

Do sobotního programu už tedy vstupovali pouze kluci. V singlu šel do soutěže Jindra s Petrem, v deblech pak opět Jindra s Petrem a k nim se přidal Michal s narychlo domluveným spoluhráčem z Liberce D.Stejskalem. Bohužel se oběma párům příliš nedařilo. Michal s Davidem samozřejmě doplatili na totální neznalost a nesehranost. Jindra s Petrem se sice znají, ale po návratu Petra zpět do klubu toho spolu ještě příliš nenahráli a společná herní praxe jim velmi chybí. Tuto daň si vybrali beze zbytku i zde, když nestačili na soupeře v druhém kole.

V singlech šli do boje už jen Petr s Jindrou. Jindra zvládl první kolo, ale ve druhém narazil na plzeňského Loudu. To je soupeř z kategorie velmi těžkých. Jindra neodehrál špatný zápas, ale po výsledku 2x 21:15 se s turnajem rozloučil na 9. místě. Petr zvládl první i druhé kolo, ale ve čtvrtfinále už to dál nešlo a prohrál ve třech setech s pozdějším vítězem celého turnaje B. Valentou z týmu Super star Most. Petrovi tedy patří konečné 5. místo.

Turnaje s označením GP A už jsou velmi náročné a v případě proher se nejedná o žádnou ostudu. Stejně tak jsou velmi složitá utkání v kvalifikacích. My jsme rádi, že si naši opět zahráli badminton proti české špičce, potvrdili si, že jí stačí, nicméně je ještě řada věcí ke zlepšení. Držíme palce do dalších turnajů!!