Czech Talent 2017

13.11.2017

CZECH TALENT 2017 – Celostátní turnaj družstev a jednotlivců hráčů do 11 let

Datum konání:    4.-5.11.2017 (sobota – neděle)      Místo konání:  Český Krumlov

Turnaj byl přístupný vybraným hráčům z každé oblasti a hráčům pořádajícího klubu. Do výběru  jihočeské oblasti byli nominováni i dva zástupci našeho klubu. Stela Reitingerová a Marek Pavliš. V sobotu nejprve proběhl turnaj družstev, v neděli pak následoval turnaj jednotlivců.

V soutěži družstev obsadilo družstvo Jižní Čechy ve složení Jakub Bouberle (Vodňany ), Barbora Bouberlová (Vodňany ), Marek Pavliš (Křemže), Stela Reitingerová (Křemže), Tobiáš Zubr (Č.Budějovice) a Barbora Kubáková (Č.Budějovice) vynikající druhé místo. Družstvo zvítězilo nad výběry Jižní Moravy, Západních Čech, Severní Moravy, Severních Čech a pořádajícího Č.Krumlova. Nestačilo pouze na výběr Prahy, který se stal celkovým vítězem turnaje.

Jizni_Cechy_U11

Stela odehrála všechny zápasy ve výborném stylu, všechny své soupeřky přehrála a získala pro družstvo šest výher ve dvou setech. Markovi se tolik nedařilo, vybojoval pro družstvo dvě výhry a čtyřikrát odešel poražen. Hráči nechali na kurtech všechny síly, předvedli své dovednosti a zaslouženě si odvezli stříbrné medaile. 

Nedělní turnaj jednotlivců se hrál švýcarským systémem na pět kol na dva sety. Stela navázala na úspěšné vystoupení ze soboty  a čtyřikrát zvítězila. Výrazně přehrála Báru Krištofovou z Č.Krumlova, Markétu Dobešovou z Brna, Alenu Chocholouškovou z Mostu. Naopak nestačila na Barboru Bursovou z Prahy a velmi těsně prohrála s Eliškou Mikešovou z Č.Krumlova. Stela získala dvacet bodů a sahala po medaili. Nakonec skončila čtvrtá, když o pořadí na druhém až čtvrtém místě rozhodl až poměr míčů, který pro Stelu nedopadl dobře.

Markovi neděle nevyšla podle jeho přání. Zaznamenal jednu výhru a jednou remizoval. Získal devět bodů a obsadil 21. místo. Marek prohrál s Jakubem Bouberlem, Vítkem Oswaldem a Danielem Mrózkem z Klimkovic, remizoval s Ianem Mourou z Karlových Varů a zvítězil nad Markem Sedláčkem z Klimkovic.

Turnaj byl pro naše hráče skvělou příležitostí porovnat své síly s nejlepšími hráči ve své věkové kategorii. Mohli si vyzkoušet proti svým vrstevníkům různé herní styly a také ukázat, co už se naučili. V konkurenci se vůbec neztratili a získaná medaile jim určitě pomůže do další práce.  

Zdeněk Pavliš