KP II. třídy – Vodňany

21.10.2017

Jiho-západní přebor družstev dospělých II. třídy

14.10.2017 – Vodňany

V sobotu 14.10. se ve Vodňanech a v Plzni odehrálo 1. kolo 2. třídy jiho-západního přeboru smíšených družstev dospělých. Ve Vodňanech se sešlo 5 družstev – TJ ČZ Strakonice A, TJ Sokol Vodňany, TJ Sokol Křemže B, SK Badminton Tábor a TJ ČZ Strakonice B.

20171014_090559
Naše družstvo bylo ve složení Jiří Holeček, Jan Bednář st., Libor Schrenk (hostování z TJ Libín 1096 Prachatice), Petr Steinbauer, Marie Motejlová, Martina Weberová, Jana Mejzlíková a Lucie Koudelková. 
První kolo jsme sehráli s vítězi jihočeské oblasti loňského roku TJ Sokolem Vodňany. Bohužel jsme prohráli 3:5, kdy body uhrál jen debl Weberová-Motejlová a v singlech Weberová a Schrenk.
 
V dalším kole nás čekalo družstvo Tábora. Promíchali jsme soupisku tak, abychom vyzkoušeli různé varianty deblů a mixů. Výhra pro naše družstvo 7:1, kdy bodoval mix Holeček – Mejzlíková, debly Bednář – Steinbauer, Holeček – Schrenk i Motejlová – Koudelková, ve dvouhrách Weberová, Hála a po třísetové bitvě s M. Chaloupkou st. nakonec i Libor Schrenk.
 
Ve třetím kole nás čekal nováček v této soutěži – TJ ČZ Strakonice A. Ačkoliv nováček, od začátku se řadí mezi favority. Základ strakonického družstva tvoří Josef Kudláček a Veronika Kudláčková, kteří loni hájili naše barvy. Soupeř to nebyl vůbec jednoduchý. Prohráli jsme 3:5. Bodoval pouze ženský debl Weberová – Mejzlíková, v singlu Schrenk a v třísetové bitvě Maruška Motejlová.
V posledním kole jsme si spravili chuť s druhým nováčkem, strakonickým družstvem „B“, které jsme porazili jasně 8:0.
V jihočeské části nám tak průběžně připadá 3. příčka. Další kolo odehrajeme 9. 12. 2017.
Martina Weberová