První ligové body

19.10.2017

Praha Vinoř – 15.10.2017

1.CL liga

1.kolo – Meteor Radotín 4:4

Do své historicky první ligové sezóny vykročil první tým badmintonového TJ Sokola Křemže. V neděli 15.10. se v Praze Vinoři hrálo 1. kolo ligové soutěže. A křest to byl pro naše hráče velmi těžký. Za soupeře jim byli hráči a hráčky úřadujícího Mistra ligy Meteor Radotín Praha. Tým, který je plný badmintonových jmen, mistrů ČR či současných nebo bývalých reprezentantů.

Vůbec první bod v ligové éře klubu vybojovala v nádherném utkání Zuzka Matoušková, která ve dvou skvělých setech přehrála několikanásobnou mistryni ČR Evu Titěrovou, mnozí ji znají z krumlovského působiště jako Evu Brožovou. Druhý bod v naprosto vyrovnaném zápase přidali v deblu Jindra Kukač s Petrem Beranem. Druhý set ukončili za stavu 22:20. Třetím bodem ozdobil svůj singlový start v lize Jindra Kukač. Ten se spolehl na svou neuvěřitelnou fyzickou kondici a svého soupeře Jakuba Vitveru (nyní 26. hráče ČR) doslova utavil a ve třetím setu zvítězil 21:15. Čtvrtý a zároveň poslední bodík do tabulky přinesl neomylný Petr Beran, který si tak obnovuje své pošramocené sebevědomí z působení v Českém Krumlově. Ten svého soupeře doslova rozcupoval ve dvou setech 21:6 a 21:7! A nečekaná remíza byla na světě. Pak musel za nemocného Alberta Hadáčka ve třetím singlu zaskakovat Petr Pirtyák, který se v prvním setu spíše hledal, ale pak svou pohodu našel a i přes prohru předvedl slušný zápas.

DSC_1006 DSC_0970 DSC_0128 DSC_0055 DSC_0005

2.kolo – BK TU Liberec 2:6

Druhé kolo se našim už tolik nepovedlo. Proti hráčům BK TU Liberec dokázali bodovat pouze Petr Beran v singlu a v deblu pánové Michal Koudelka s Honzou Bednářem ml. Smíšenou čtyřhru ve třetím setu prohrál Michal Koudelka s Evou Sklářovou a smolně i svůj singl Zuzka Matoušková (18:21). Blízko k úspěchu byl i Petr Pirtyák, tomu ve druhém setu chybělo opravdu málo (21:23). Konečné skóre 2:6. Ale nevadí. Jako nováček soutěže jsme určitě nezklamali a máme na čem stavět do dalších kol.

Tímto bychom chtěli všechny fanoušky, kamarády, přátele, rodinné příslušníky a partnery pozvat na kolo následující. Odehrajeme jej v Českých Budějovicích v Sokolovně vedle plaveckého stadiónu v neděli 3.12.2017 od 10:00. Za soupeře nám budou pražské týmy Astra „A“ a Prosek „A“. Přijďte nás svou přítomností podpořit, budeme to vážně potřebovat!!

Nastoupíme ve složení: Petr Beran, Jindra Kukač, Albert Hadáček, Petr Pirtyák, Vláďa Sklář, Honza Bednář ml., Michal Koudelka, Zuzka Matoušková, Eva Sklářová a budeme se snažit, aby z Dánska přijely i naše deblové posily Markéta a Peter Mouritsenovi.