Přebor Jihočeské oblasti U15

18.10.2017

Přebor jihočeské oblasti v badminonu – jednotlivci U 15 SKP

14.10.2017 ( sobota )

Sokolovna v Českých Budějovicích

Účastníci:   hráčky U15 ………………… Hálová Alice, Pavlišová Klára

                      hráči U15 …………………….Fošum Josef, Kodat Vojtěch

Celkem se registrovalo 21 dívek a 20 chlapců ve dvouhrách U15. V párových disciplínách, které obsadili naši hráči, se registrovalo  18 mixů U15, 10 týmů U15 chlapci, 10 týmů U15 dívky.

Alice a Klára si nečekaně vezou z Č.Budějovic bronzové medaile, a to ze čtyřhry. V úvodním utkání nejprve po soustředěném výkonu přehrály dvojici Dvořáková/Tyrmerová ze Štěpánovic ve dvou setech 21:15, 21:16. Poté měly nastoupit proti nasazené dvojici Babková/Hulcová. K utkání však nedošlo, protože si Viktorie před tímto zápasem v semifinále dvouher zvrkla kotník a do zápasu nemohla nastoupit. V semifinále pak náš pár nestačil na českokrumlovskou dvojici Šmikmátorová/Kortusová, které podlehl jasně 3:21, 9:21.

Kluci ve čtyřhře měli opět špatný los. Pozdější vítězný pár Ječmínek/Dvořák našim nedal šanci a po jasném průběhu zvítězil 21:5, 21:6.

Ani los ve dvouhrách nebyl k našim příliš nakloněn. Proto prohry v úvodních zápasech nebyly překvapením. Alice prohrála s pozdější vítězkou Lindou Šmikmátorovou po statečném výkonu 7:21, 9:21, Klára prohrála s domácí Žofií Podolkovou po zajímavém průběhu a slušném výkonu 14:21, 14:21. Pepa nestačil na Jaroslava Jelínka 7:21, 12:21 a i Vojta prohrál a to s Jakubem Šoberem 15:21, 8:21. Vojta neměl svůj den. Jeho hře chyběl nápad, často chyboval a dobře se pohybujícímu soupeři nedokázal vzdorovat. Ve stejném stylu odehrál i Vojta zápas o pořadí proti Kristyánu Kuzdasovi. Nebylo z toho nic jiného, než prohra ve dvou setech 15:21, 15:21.  Pepa se také utkal s Jakubem Šoberem. V prvním setu se hledal a opět bojoval se svým rozpoložením. Ve druhém setu ale předvedl bojovný výkon, set byl naprosto vyrovnaný, bohužel v koncovce setu Pepa znervózněl a dobře rozehraný set nevyhrál. Zápas prohrál 12:21, 19:21. Alice rozehrála zápas proti Heleně Novotné dobře. Dobře podávala a hra měla smysl. Ve druhé části setu však Alice začala hrát více na jistotu, soupeřka navíc zpřesnila hru a set vyhrála. Ve druhém setu utekl Alici začátek, soupeřka hru kontrolovala a zápas dotáhla do vítězného konce. Alice tak prohrála 12:21, 8:21. Klára odehrála třísetovou bitvu s Adélou Pufferovou. Klára brzy našla slabiny soupeřky a první set vyhrála. Ve druhém setu sFotografie0291e Klára dostala do útlumu. Set se vůbec nevyvíjel dobře. Klára ztrácela hodně míčů. V závěru setu ale přidala, skóre dotáhla a vypadalo to na obrat. Soupeřka ale nezaváhala a set už nepustila. Rozhodující třetí set  jasně vyzněl pro Kláru. Ta se lépe pohybovala a údery lépe umisťovala a zápas vyhrála po setech 21:15, 19:21, 21:11.  

V mixech Klára s Vojtou první zápas zvládli a zvítězili nad krumlovským týmem Kuzdas/Hudečková ve dvou setech 21:13, 21:10. Potom náš tým v boji o semifinále nestačil na zkušenější domácí tým Podolková/Kriezu a prohrál 13:21,10:21.

Alice s Pepou v mixech hráli s velezkušenou dvojicí Ječmínek/Čápová a podle očekávání prohráli ve dvou setech 6:21, 8:21, když nenašli recept na přesnou a razantní hru soupeřů.

Dosažená umístění našich:

Alice Hálová             U15       13.-16. místo dvouhra        3.-4. místo čtyřhra       9.–16. místo mix     

Klára Pavlišová         U15        9.-12.  místo dvouhra        3.-4. msto čtyřhra        9.- 16. místo mixFotografie0293

Josef Fošum               U15      13.-16.  místo  dvouhra       5.-8. místo  čtyřhra      9.-16. místo mix

Vojtěch Kodat           U15      17.-32.   místo  dvouhra       5.-8. místo  čtyřhra     9.-16. místo mix

Turnaj byl vyvrcholením badmintonové sezóny U15 v jihočeské oblasti. Naši o kategorii mladší jeli hlavně získávat zkušenosti. Přesto vezou medaile. Za předvedenou hru se nemusejí stydět, předvedli solidní výkony a dosažená umístění jsou povzbuzením do další práce.

Zdeněk Pavliš