Soutěže družstev startují

14.10.2017

A je to tady!! Nový ročník soutěží smíšených družstev tímto víkendem začíná svým prvním kolem.

Sobota 14.10.2017 – Vodňany

V loňské sezóně došlo, pro účely Krajského přeboru družstev II. třídy, ke sloučení dvou badmintonových krajů. Jihočeského a Západočeského. Vznikl tedy velmi zajímavý koncept celoročních turnajů, který proti sobě svede týmy, které by se proti sobě postavily pouze stěží. Hráči mají tedy skvělou příležitost poměřit síly se soupeři z jiné oblasti, s jinými badmintonovými návyky a hernám projevem.

V zájemné konfrontaci budou týmy TJ Sokol Křemže „B“, SK Badminton Tábor, Sokol Vodňany, ČZ Strakonice „A“ a „B“, TJ Plzeň Bílá Hora, TJ Spartak Chrást.

První kolo je tedy na programu v sobotu 14.10.2017 na kurtech Vodňanského Sokola. Držme našim zkušeným badmintonistům palce. I když se v žádném případě nestaví do role favoritů celé soutěže, mohou pomýšlet na pódiové umístění – medaile by byla krásná!!

„B“ tým je pro letošní ročník ve složení:

Petr Steinbauer, Jirka Holeček, Vít Pechlát, Libor Schrenk (oba hostují z klubu Libín Prachatice), Robert Hála, Honza Kovář, Honza Bednář st., Martina Weberová, Maruška Motejlová, Lucka Koudelková, Jana Mejzlíková, Magda Bínová. Vedoucí družstva je Jirka Holeček.

Neděle 15.10.2017 – Praha Vinoř

Letos náš „A“ tým přepsal klubovou historii a poprvé má možnost okusit druhou nejvyšší soutěž v ČR, 1.ligu. Po vítězné dubnové kvalifikaci na kurtech USK Plzeň jsme se na ligu pečlivě připravovali, postupně tým posilovali a nyní máme první možnost se přesvědčit, jak to v 1.lize chutná. A start to nebude vůbec jednoduchý. Prvními soupeři budou hráči a hráčky úřadujícího Mistra ligy, Sokol Radotín Meteor Praha!! Soupeř z nejtěžších hned v úvodu a druhými v pořadí budou badmintonisté Liberecké Technické univerzity.

Pro letošní sezónu jsme si dali za cíl hlavně ligu udržet, načerpat co nejvíce zkušeností a hrát důstojnou roli v ligové konkurenci. Uvidíme, jak se nám tyto cíle podaří naplnit. Jednoduché to rozhodně nebude. Na druhou stranu, kdo z vás viděl některý z našich tréninků, může si být jist, že svou kůži lacino nedáme a budeme se rvát až do konce!! To můžeme slíbit všem, kteří nám fandí a drží palce!!

„A“ tým nastoupí v této sestavě:

Petr Beran, Jindra Kukač, Michal Koudelka, Albert Hadáček (hostování z CB), Petr Pirtyák, Vláďa Sklář, Honza Bednář ml., Peter Mouritsen (Dánsko), Zuzka Matoušková, Eva Sklářová (hostuje z ČZ Strakonice), Markéta Mouritsen a Karolína Melíšková (hostuje z Sokol Meteor Radotín).