Juniorcup – Radonice Praha

4.10.2017

Juniorcup Radonice 2017/2018 – 1. kolo   jednotlivci – 2002/2005, 2005/2008, 2008 a mladší

Datum konání:    1.10.2017 ( neděle )

Místo konání:  Sportcentrum Radonice (Praha východ)

Účastníci: 

hráčka 2005 ……..………………Hálová Alice

hráčka 2005 ……..………………Pavlišová Klára

hráč 2007 ………………………. Pavliš Marek

hráč 2007 ………………………. Sixl Jan

hráč 2006 ………………………. Fošum Josef

hráč 2004 ………………………. Kodat Vojtěch

vedoucí výpravy ……………….. Pavliš Zdeněk, Fošum Josef

odborný poradce ………………   Martin Koudelka

doprovod rodinných příslušníků

Celkem se registrovalo 23 mladších dívek, 29 mladších chlapců, tedy v kategoriích s naší účastí. Celkem se 1. kola zúčastnilo  106 dětí bez výkonnostního omezení.

Hrálo se v prostorné, obloukové hale, kde pořadatel postavil 22 kurtů s neklouzavým PVC povrchem. Hrálo se švýcarským systémem na 6 kol.

A jak to probíhalo?

Účast z Křemže v prvním kole nového ročníku byla početná. I doprovod byl početnější. V rychlém sledu probíhjuniorcup 2017ajících zápasů se však nepovedlo, aby dospělý doprovod mohl sledovat všechny zápasy našich hráčů.  Děti hrály současně, nemohly si fandit.

Klára získala sedm bodů za tři výhry a jednu remízu. První zápas s o dva roky mladší Veronikou Palánovou z Lužiny vyhrála. Ve druhém kole prohrála po zajímavém průběhu s Alenou Pinkasovou z Prahy. Soupeřka dokázala lépe přečíst hru, byla vždy o krok před Klárou. Té se nedařilo podání a hru zkracovala příliš brzy.  Třetí zápas proti Alici skončil remízou, na míče lépe pro Alici a holky si tak poprvé zahrály na turnaji proti sobě. Ve čtvrtém zápase prohrála s Natálií Kortusovou z Dobré Vody. Zápas si obě užily, Klára se dobře rozběhala a získala klid do úderů. Potom  si poradila s levorukou Terezou Burdovou z Mostu. Hrála trpělivě a postupně vnutila soupeřce svojí hru. Dobře hrála i v posledním zápase proti Aleně Davídkové ze Zahradního Města. Konečně začala podávat dlouhá podání, dařilo se jí soupeřku rozběhat a předváděla povedené kraťasy. Klára si tento zápas pochválila.

Alice byla v Radonicích poprvé. Získala také sedm bodů za dvě výhry a tři remízy. V prvním zápase prohrála s Nelou Hálkovou z Č. Budějovic. Tak se obě zabraly do hry, že první set hrály do jednadvaceti. Ve druhém zápase jasně přehrála Bertu Haškovcovou z Hamru. Po zápase s Klárou hrála s Alenou Davídkovou. V prvním setu dominovala svojí tvrdou útočnou hrou. Ve druhém však smečovala do stojící soupeřky, ta se úspěšně bránila a díky přesné hře získávala nad Alicí převahu. Ta nedokázala změnit rytmus hry a set prohrála. V pátém kole sehrála s Kateřinou Berkovou z Č. Krumlova opět remízu. Dobře zápas rozehrála, druhý set jí ale nevyšel. V posledním kole přehrála Jolanu Hulcovou z Č. Krumlova a po třech remízách si tímto vítězstvím trochu zlepšila náladu.

Marek získal pět bodů za dvě výhry a jednu remízu. Marek první zápas o třídu prohrál s Matějem Novákem z Nymburka. Marek vše hrál na raketu soupeře a ten si díky tomu mohl s chutí zasmečovat. Po volném losu potom Marek ještě dvakrát prohrál. Nejprve podlehl Matějovi Kubrovi z Vinoře, potom Radimovi Urbanovi z Hamru. Průběh zápasů byl podobný, Marek špatně podával, jeho hra neměla myšlenku. Když se dosJuniorcup 2017.2tal do vedení, po sérii špatných úderů o vedení rychle přišel. Čtvrté kolo odehrál s Václavem Stárkem z Hamru. První set Marek vyhrál. Ve druhém měl dva mečboly, bohužel ani jeden neproměnil a o bod nešťastně ztratil set. Tento bod v konečném účtování citelně chyběl. V pátem kole si to rozdali s Honzou. Honza byl hodně nervózní a svými nepřesnostmi hodně pomohl Markovi k vítězství. V posledním kole Marek zahrál tak, jak to umí a nedal šanci Adamovi Seifertovi z Hamru.

Honza získal tři body za výhru a remízu. Jeho zápasy se kryly se zápasy ostatních kluků a nebyl prostor jeho hru blíže sledovat. Odehrál s kluky z dolní poloviny slušné zápasy. Až získá lepší úderovou jistotu, půjde jeho hra určitě nahoru, protože jeho herní projev má myšlenku a na kurtu se pohybuje s chladnou hlavou.

Pepa získal šest bodů za tři výhry. Pepa první zápas prohrál s Janem Bartošem z Hamru. Pepa, jak sám uznal, nehrál dobře. Byl nervózní, zbytečně kazil. Potom si to rozdal s Vojtou. Vojta si více věřil, využil své výškové převahy a Pepu přehrál ve dvou setech. Potom si poradil s Václavem Stárkem z Hamru, kterého přehrál a konečně se dostal do herní pohody. Ta se mu hodila při hře proti Denisu Pražákovi z Č. Krumlova. Pepa po vyrovnaném zápase urval oba sety a slavil cenné vítězství.  Potom přehrál Josefa Mrázka z Proseku a bral další vítězství. Poslední zápas Pepovi nevyšel s celkově druhým Filipem Urbanem z Hamru. Zápas prohrál, ale celkový výsledek v turnaji je pro Pepu příslibem k další práci.

Vojta získal osm bodů za tři výhry a dvě remízy. Vojta v prvním zápase prohrál s Petrem Jurným z Č. Krumlova po nepovedeném výkonu. Výhra nad Pepou Vojtu nastartovala. V dalším zápase nejprve remizoval s Jakubem Wasylkovem z Proboštova, potom porazil Jiřího Šmigmátora z Č. Krumlova i díky štěstí v koncovce druhého setu. V pátém kole remizoval se Šimonem Pražským z Proseku. Nejlepší výkon dne předvedl Vojta proti Kristiánu Kuzdasovi z Č. Krumlova. Oba sety vyhrál nejtěsnějším poměrem o jeden míč a v celkovém pořadí se vyhoupl na výborné páté místo. Vojta by měl věkově hrát o kategorii výše, ale pořadatel mu jako mnoha dalším umožnil po zvážení výkonnosti startovat s mladšími kluky a odehrát tak řadu velmi vyrovnaných zápasů.

Turnaj opět díky skvělé organizaci měl rychlý spád. Už jako zkušení účastníci jsme si tradičně  zajistili k obědu řízek. Po jeho snězení z dětí spadla nervozita a druhou polovinu turnaje odehrály lépe.  Výsledky jsou přiloženy.

Dosažená umístění:

Klára Pavlišová                  – mladší dívky  –  7. místo  –  poměr setů 7:5, míče   +25, 7 bodů

Alice Hálová                      – mladší dívky – 12. místo  –  poměr setů 7:5, míče    +11, 7 bodů

Vojtěch Kodat                   – mladší chlapci –   5. místo  –  poměr setů 8:4, míče    +7, 8 bodů

Josef Fošum                      – mladší chlapci – 16. místo  –  poměr setů  6:6, míče    -8, 6 bodů

Marek Pavliš                     – mladší chlapci – 23. místo  –  poměr setů 5:7, míče   -18, 5 bodů

Jan Sixl                              – mladší chlapci – 27. místo  –  poměr setů 3:9, míče   -58, 3 body

Zdeněk Pavliš