Letní křemežský pohár

23.7.2017

Letní badmintonové klání v Křemži již po 26.

Léto a teploty s ním spojené nevybízí tak úplně k badmintonovým zápasům. Červenec je však již tradiční výjimkou. I letos se sehrál, pod záštitou starosty Městyse Křemže, Letní pohár u příležitosti Křemežského víkendu. A byl to ročník rekordní. Do startovního pole se přihlásilo neuvěřitelných 28 hráčů a hráček z klubů blízkých regionu, ale i velmi vzdálených. Nejdelší cestu do Křemže urazili manželé Mouritsenovi z Dánského Svendborgu – cca 1500 km. Na turnaji se představili samozřejmě ve slušném počtu badmintonisté pořádajícího TJ Sokola Křemže, tradičně nechyběli hráči  a hráčky z Českých Budějovic, Krumlova, Strakonic, Prahy, Jihlavy a dalších koutů ČR. Hrálo se o poháry dodané právě starostou Křemže panem Ing. Josefem Troupem a dále o věcné předměty od našich partnerů a sponzorů. Všem velmi děkujeme za jejich podporu!

Letní křemežský turnaj dvojic má jednu specifikaci – nikdo na začátku turnaje netuší, s kým bude celý den hrát. Účastníci se totiž nejprve do párů nalosují. Zde je tedy velká šance i pro průměrného hráče na slušný výsledek v případě dobrého losu, ale platí to i naopak. A aby to nebylo tak jednoduché, před losem se vyberou čtyři hráči, kteří nesmějí hrát ve dvojici spolu. To platí hlavně pro ty nejsilnější.

Losujeme vždy dánským způsobem za pomoci žolíkových karet. Dvě stejné karty k sobě svedou partnery pro celý turnaj. Letošní los byl velmi zajímavý – nikdo si ani netroufl tipnout, kdo by mohl celý turnaj vyhrát. Dvojice byly velmi vyrovnané. Hrálo se na dvě skupiny po sedmi párech na dva sety do 15ti bodů. Možná byla tedy i remíza. Na každou dvojici vycházelo šest zápasů v základní skupině a dle konečného umístění ve skupinách se následně hrálo o konečné umístění v turnaji.

A jak to dopadlo?

Na sedmém místě zakončily svou pouť skupinami dvojice Martin Hlavatý/Denisa Peterková a ryze dámský debl Lucka Koudelková/Veronika Kudláčková. Zápas o konečně 13. a 14. místo vyzněl lépe pro mixovou dvojici Hlavatý/Peterková. Zápas o konečné 11. a 12. místo hrály dvojice Zuzka Matoušková/Daniela Tröslová a Veronika Kyzlíková/Bedřich Beneš. Lépe se hrálo děvčatům a obsadily tedy 11. pozici. O deváté místo svedli boj Jindra Kukač/ Lenka Paschalidu a Jirka Holeček/Martin Koudelka. Zde zvítězilo mládí nad zkušeností. Devátí tedy Jindra s Lenkou. Sedmou pozici uhájila dvojice Markéta Mouritsen s dcerou Caroline, když porazily mužský debl Jakub Helar/Lukáš Teichman. Pátí pak ukončili turnaj domácí Petr Pirtyák/Maruška Motejlová, když nedali šanci mužskému deblu Kamil Kyzlík/Pepa Kudláček. A už jdeme do bojů o stupně nejvyšší. Třetí příčku opanovali po boji Honza Bednář ml./Pavel Kavan. Ti porazili domácího Michala Koudelku s Pepou Smetanou. Finále svedlo dohromady dvě nejúspěšnější dvojice celého dne. Ze skupiny „A“ dánskou dvojici Peter a Anna Mouritsen proti vítězům skupiny „B“ David Parkos/Phan Van Than. Zde dominovali badmintonisté skupiny „B“. Ti dánské dvojici příliš nadějí na celkové vítězství nedali a zaslouženě si odváží poháry za první místa. Jeden pohár tedy putuje za Davidem Parkosem, který hájí barvy Českého Krumlova, druhý pohár pak míří do Strakonic, kde hraje a trénuje Phan Van Than. Gratulujeme!!

Všem zúčastněným chceme velmi poděkovat za příjemný sportovní zážitek, hlavnímu řediteli turnaje Honzovi Bednářovi staršímu za perfektní vedení celého dne, Marušce za občerstvení, Martinovi za fotodokumentaci, divákům za hlasitou podporu a sponzorům a partnerům za možnost tento tradiční turnaj vůbec uspořádat. Díky ZŠ a MŠ Křemže, Městysu Křemže, Yonexu a velký dík všem ostatním za jejich příspěvky. Už teď se těšíme na ročník následující, který bude mít číslovku 27. A jsme zvědaví, jaký další rekord přinese.

Na fotografiích vítězové turnaje a společné foto po turnaji (další foto připravujeme):

společnáDavid_Petr

Hezké léto všem!!