České akademické hry 2017

27.6.2017

České akademické hry

Praha

18. – 23.6.2017

I letos se uskutečnily tradiční České akademické hry. V programu soutěží bylo téměř 30 druhů sportů, pro nás samozřejmě nejzajímavější bylo klání v badmintonu. Křemežskou líheň zastupoval Jindra Kukač, studující ČVÚT, fakultu strojírenskou.

Přihlášen byl do všech disciplín, tedy singlu, deblu i mixu.DSC_1694

MIX

Turnaj začal, jako obvykle, soutěží smíšených čtyřher. Jindra spojil síly s pražskou hráčkou Eliškou Maixnerovaou. Ta hájila barvy jak svého klubu TJ Astra Zahradní město Praha, tak své univerzity UP Fakulty tělesné kultury v Olomouci. Soupeři jim byli renomovaní hráči nejvyšších soutěží v ČR. Jindra s Eliškou byli nasazení jako číslo ¾. Měli tedy hned první kolo volný los a čekali na soupeře. Tím byli sourozenci Klusoňovi z TJ Astra Zahradní město. Po dvou setech, které měli ve své režii, postoupili naši dál. V dalším kole už si zahráli sety tři, ale opět úspěšně a postoupili do semifinále. Tady už šlo do tuhého, protože na ně čekal pár číslo jedna Hubáček (Meteor Praha) – Křížková (TJ Sokol Dobruška) – ligová dvojice, která budila respekt už na startovní listině. Jindra si v tu chvíli už stěžoval na bolesti v pravém ukazováku. Všechna bolest ale byla náhle pryč, když Jindra s Eliškou své soupeře porazili ve dvou setech 21:18 a 21:18. A postup do finále. Zde již čekali soupeři sice nenasazení, ale nasazené nechali za sebou, takže nic jednoduchého – Voráč (USK Plzeň)/Koldová (Super Star Most). Finále opět nabídlo třísetovou bitvu, ze které jako vítězové odešli Jindra s Eliškou a slaví svůj první titul Akademických mistrů ve smíšené čtyřhře!! Skvělé!!

SINGL

V turnaji dvouher Jindra již nasazený nebyl. Znamenalo to, že si musel zahrát hned první kolo. A hned pěkně zostra. Soupeřem byl J.Tichý a strávili spolu na kurtu opět tři sety. Jindra zvládl koncovku toho třetího lépe a postoupil do druhého kola. Zde narazil na kladenského hráče O.Pokorného z ČVÚT. Jindra vyhrál ve dvou setech 21:17 a 21:17 a postoupil do čtvrtfinále. To už byl Jindra notně unavený z velkého počtu zápasů a ještě ke všemu čtvrtfinálový soupeř plzeňský J.Louda ze Západočeské univerzity. To už bylo i na skvěle fyzicky připraveného Jindru Kukače hodně a ve dvou setech prihrál. Připsal si ale hezké 5. místo.

DEBL

Turnaje vždy zakončuje soutěž čtyřher. Zde Jindra spojil síly s M.Hubáčkem z ČVÚT, ale i když působili jako nesazená dvojice č. 3/4 , skončili hned ve čtvrtfinále. Další 5. místo. Nevadí. Přihlédneme-li, k jeho zdravotním komplikacím s ukazovákem, který má nyní po menším chirurgickém zákroku snad již v pořádku, může Jindru i nás těšit jeho vítězství v mixu a dobře zahraná singlová utkání. Je to výborná příprava na následující ligovou sezónu.

Více info o dalších sportech můžete najít na stránkách Českých akademických her!