Dosmečná 2017

18.6.2017

Dosmečná

3.6.2017

Jak už na každém konci sezóny bývá naším zvykem, je třeba ji řádně zhodnotit a náležitě ukončit. K tomu nám slouží tradiční společná sportovní akce, které zdomácněl titul Dosmečná. Ono sice ještě nějaký turnaj v termínovém kalendáři odehrát zbývá, dá se však říci, že se můžeme pomalu připravovat na sezónu novou, která startuje ihned po prázdninách.

20170603_151523Letošní Dosmečná měla dvě tváře. Jednu veselou a spokojenou, druhou velmi smutnou. Ta druhá je samozřejmě způsobená již zmíněnými událostmi posledních týdnů. I kvůli nim jsme tradiční Dosmečnou posunuli o měsíc později. Ta tvář první je naopak plná optimismu a nadšení. Všechny tyto okolnosti jsme na akci probrali do detailu.20170603_151610

Na Dosmečné je krásné, že slouží všem členům a přátelům klubu, bez rozdílu věku. Nejmladšímu zúčastněnému byly 3 roky. Nejstarší se pak pohybují za 60tým rokem věku, takže úctyhodný věkový rozptyl. Sešli jsme se v sobotu dopoledne na parkovišti pod lanovkou na Kleť a v počtu 25 lidí jsme pod lanovkou vystoupali směrem k vrcholu Kleti. Vždy se trochu bojíme o vytrvalost nejmladších, ale obavy nebyly potřeba. Všichni bez rozdílu vyběhli na Kleť úplně v pořádku a ve slušném čase a ještě jsme stihli zahrát několik soutěží a her. Nakonec ti nejmladší už nahoře čekali na ty starší. Po lehkém občerstvení jsme chvíli pozorovali křemežskou pánev z rozhledny a vydali se pěšky směrem Chlum. Šéftrenérka dětí Martina Weberová měla připravené další soutěže a Honza Bednář průběžně kladl záludné otázky z historie, zeměpisu či biologie.

CIMG5376

V Chlumě na Cihleně už na nás čekala další skupina členů a přátel, kteří se nemohli z časových důvodů zúčastnit celého výletu. Na nikom nebyla únava z pěší túry znát a hned se všichni začlenili do dalších sportovních aktivit. Nechyběla tradiční Blbárna – kdo neviděl, neuvěří, kdo nezná pravidla – ať se nás zeptá, závod šipek, talířovaná a další hry, které si jednotliví členové pro pobavení připravili. Kdo chtěl, opekl buřtíky, objednal pizzu v místní restauraci popř. spláchl žízeň pěnivým nápojem.

Večer jsme zavzpomínali na události z právě končené sezóny. Připomněli si několik slušných turnajů dětí i juniorů, postup do 1.ligy v režii dospěláckého „A“ týmu, zavzpomínali jsme na ty, kteří se již letošní Dosmečné zúčastnit nemohli a položili jsme základy sezóny následující.20170603_132217

Držte nám do ní pevně palce, protože to nebude vůbec snadné. Vlivem událostí poslední doby vstupujeme do nové, ještě nepoznané, oblasti a v neposlední řadě budeme v nové sezóně hájit příslušnost ligovou! Děkujeme za vaši podporu a v sezóně následující na shledanou!