GPA U19 Brno

13.6.2017

Brno, GPA U19 – 10.-11.6.

Tento víkend se v Brně konal turnaj GPA hráčů a hráček do 19 let. Na tomto turnaji startovala křemežská Zuzana Matoušková. Jelikož prodělala kratší herní pauzu, způsobenou nataženým vazem v chodidle, nedal se čekat útok na příčky nejvyšší. Ono být měsíc bez tréninku a herní praxe není na této úrovni vůbec dobré. Nicméně, Zuzka se do turnaje přihlásit chtěla a špatně si nakonec vůbec nevedla.

V prvním kole dvouhry porazila ve dvou setech Ivetu Strnadovou ze Sokola Dobruška 21:11,21:17. Ve druhém kole zdolala v třísetovém boji nasazenou Rozálii Bártovou z Pardubic 21:18,13:21,21:15. Postup do semifinále již ale nevyšel a Zuzka podlehla pozdější vítězce Janě Adámkové z BK Hořovice 7:21 a 17:21. Zuzka tak obsadila, i přes svůj tréninkový výpadek, vynikající 5.místo a body se budou hodit. 

V druhé části turnaje zasáhla i do soutěže deblistek. Hrála s Adélou Zuzákovou z BK Benátky nad Jizerou. Los, kterým trpěla skoro celou sezónu, jim opět příliš nepřál. Hned v prvním kole narazily na rovněž pozdější vítězky Kateřinu Zuzákovou a Lucii Krpatovou (Benátky n.J., Pardubice) a prohrály s nimi 10:21 a 5:21. To znamenalo velmi rychlý konec.

Každopádně, Zuzka si dokázala, že bude opět platnou hráčkou dospěláckého „Áčka“ a i přes tréninkové manko uhrála hezké umístění. Jen tak dál!