Pavlišovi na Junior Cupu Brno

20.5.2017

29.4.2017 – hráči 8 – 11 let

Brno

Celkem se registrovalo v naší kategorii mladší 6 chlapců a 3 dívky. Celkem se zúčastnilo 22 dětí, turnaj byl vypsán pro středně pokročilé hráče.

Hrálo se v nově postavené hale s PVC povrchem. Pořadatel měl k dispozici 4 kurty. Hrálo se švýcarským systémem na šest kol, kluci holky dohromady. Utkání bylo na jeden set do jednadvaceti bez nastavení s tím, že když protihráč uhraje patnáct, utkání skončí 2:1 na body. Jinak vyhrávající hráč bere 3:0 nabody.

A jak to probíhalo?Fotografie0249

Klára hrála jenom proti klukům. Třikrát vyhrála, dvakrát prohrála a jednou měla volný los. Nejprve po volném losu prohrála s druhým v pořadí Jáchymem Novákem 15:21 a brala bod. Byl to velice zajímavý zápas, levoruký Jáchym dobře běhal, Klára nebyla tolik rozehraná. V závěru vydřela 15. míč a brala důležitý bod. Poté nastoupila proti Václavu Kvasničkovi. V úvodu byla lepší, ale soupeř se rozehrál a byla to vyrovnaná bitva až do konce. Nakonec se ukázalo, že to byl boj o 3. až 4. místo. Klára vybojovala utkání v poměru 21:19 a brala dva body. Potom hladce přehrála Šimona Klecera z VUT Brno 21:6 a nastoupila proti nejlepšímu hráči turnaje Matěji Novákovi. Prohrála celkem bez odporu 7:21. Fotografie0246Nakonec nastoupila proti Markovi. Bráchu jasně přehrála 21:7. V turnaji skončila celkově třetí a v dívkách brala první místo. Zaslouženě si veze z Brna medaili.

Marek nejprve prohrál po statečném výkonu s Václavem Kvasničkou 11:21. Poté porazil Nicol Piterkovou z Brna 21:13. Potom už své zápasy prohrál. S Jáchymem Novákem 6:21, s Lukášem Thorem 13:21 a s Klárou 7:21. V turnaji obsadil osmé místo.

Závěr

Turnaj byl málo obsazený z důvodu kolize s jinými turnaji v okolí. Turnaj byl velmi dobře organizovaný, podmínky pro badminton byli v hale vynikající. Z přilehlého baru a kavárny bylo možné sledovat dění na hale, všechny prostory byly ozvučeny. Hra na jeden set dala turnaji spád, ale s ohledem na počet přihlášených mohly být sety dva. Příští turnaj tohoto typu bude 20.5.2017.