Finále Jiho-západního KP II.třídy

6.3.2017

Krajský přebor družstev dospělých II. třídy

Vodňany

Krajský přebor II.třídy  měl svůj poslední turnaj ve Vodňanech. V této soutěži se navzájem utkávaly týmy z jihu a západu Čech ve čtyřech turnajích. Po skončení soutěže se vyhodnotily tabulky týmů z jednotlivých krajů a stanovili se krajští přeborníci jak pro Jižní, tak pro Západní Čechy. V této soutěži měřily síly i dvě družstva Sokola Křemže – tým „B“ a „C“.

Na turnaji KP II.třídy ve Vodňanech bojovali hráči „B“ týmu o prvenství v „Jihočeské tabulce“, když body měli uhrát proti Západočechům. V prvním utkání se to podařilo, když porazili Chrást 4:3. Body obstarali ve čtyřhře Kudláček s Musilem i Weberová s Motejlovou. Další body ve dvouhrách přidali Musil a dobře hrající Motejlová. Výhra pro Křemži posílila naděje na první místo. K tomu ale bylo třeba uhrát jediný bod proti suverénu soutěže – týmu Jupiter Plzeň „A“. A to se nakonec nepodařilo. Prohra 0:7 odsunula náš tým až na čtvrté místo celkové tabulky / byť se stejným počtem bodů jako druhý Chrást a třetí Vodňany. Takže Křemže „B“ v sezoně 2017 má na Jihu Čech stříbrnou příčku.

„C“ tým bojoval o čest a uniknutí z posledního místa celkové tabulky. To se nakonec podařilo díky kontumaci zápasu s Doubravkou Plzeň D, která se k turnaji nedostavila. Se Slavojem Plzeň se nepodařilo uhrát ani set. Tedy v kombinované soutěži sedmé místo, na Jihu Čech čtvrtá příčka.