Krajskými přeborníky opět hráči Křemže

5.3.2017

Krajský přebor družstev dospělých I.třídy

4.3.2017, České Budějovice

Psal se rok 2012 a křemežští hráči měli v kapse již několikátý titul Krajského přeborníka družstev. Od tohoto roku, ale žádný jiný klub žezlo od křemežských nepřevzal. Letos je to tedy již v řadě po šesté, co se povedlo vyhrát a po páté v řadě, co se povedlo obhájit toto vítězství. A tím si naši hráči prodloužili sezónu o ještě jeden turnaj, a to kvalifikaci o 1. Ligu v badmintonu. Pro všechny ostatní jihočeské kluby v soutěži KPDD tímto dnem sezóna dospělých skončila.

Finále:DSC_1618

Po dvou, v Českém Krumlově, odehraných kolech, působili naši hráči a hráčky jako velký aspirant na celkové vítězství. S 18ti body vedli průběžnou tabulku před druhými Českými Budějovicemi (14 bodů), třetím Českým Krumlovem (10 bodů) a čtvrtou Dobrou Vodou (6 bodů). A z dosavadních odehraných 48 zápasů, jich křemežští prohráli pouze deset. Takže hezké skóre 38:10 na zápasy. Sobota tedy slibovala poměrně klidný finálový den, ale jak to ve sportu může někdy nastat – přílišné uspokojení a podcenění situace i soupeřů přináší velké starosti. To ale nebyl sobotní případ.

V prvním sobotním kole stáli v cestě za celkovým úspěchem hráči a hráčky Dobré Vody. V případě vítězství už bylo téměř jDSC_1498isté, že titul zůstane opět ve Křemži. Postavili jsme tedy aktuálně nejsilnější sestavu a šli do boje. První bod přinesl mix Michal Koudelka-Eva Sklářová, další z dámského singlu neomylně hrající Zuzka Matoušková, pak se trochu více zapotil Vláďa Sklář při třísetovém zápase třetího singlu, ale nakonec s vítězným koncem. Dámský a i oba mužské deblové páry také potvrdily sehranost. Eva Sklářová se Zuzkou MDSC_1430atouškovou, Petr Pirtyák s Jindrou Kukačem a Michal Koudelka s Honzou Bednářem získali další body. To už to bylo 6:0 a ještě se odehrály poslední zápasy mužských singlů. V tom druhém přehrál Miloš Chaloupka exkřemežského Honzu Čerkla a v prvním singlu pak na tři sety umlátil Jindra Kukač Michala Prokeše. Konečný výsledek 8:0.

V druhém kole byli překážkou hráči Českého Krumlova. Už jsme si mohli dovolit sestavou trochu zamíchat. Nebylo úplně nutné postavit sestavu co nejsilněji, ale spíše šlo o rozvržení sil jednotlivců. První bod jsme uhráli jako v předchozím kole v mixu. Zde však Michala vystřídal Vláďa Sklář a s manželkou Evou porazil dvojici Parkos/Janáčková. Zuzka Matoušková si v pohodě poradila v singlu a stejně tak v dámském deblu společně s Evou. Mužské páry tentokrát ve složení  Petr Pirtyák-Michal Koudelka a Honza Bednář-Vladimír Sklář přinesly další body. Stejně tomu bylo i u všech singlových zápasů. Konečné skóre totožné z prvního kola 8:0!! A to už bylo jasné, že poslední kolo může dopadnou jakkoliv a na konečném výsledku to již nic nezmění.

Třetí kolo a v něm tým Českých Budějovic. Opět trochu míchání se sestavou. K dispozici již nebyla Zuzka Matoušková, a tak se muselo trochu zaimprovizovat. Obětovali jsme dámský debl, takže jsme na začátku prohrávali 0:1. Svůj nepovedený zápas si vybral i Jindra, když podlehl Albertovi Hadáčkovi ve třetím setu a rázem to bylo 0:2. Pak ale body připsali Michal s Evou v mixu a Petr ve třetím singlu. Miloš si proti Honzovi Matějkovi také připsal zápas z kategorie nepovedených a skóre 2:3, ale to bylo ze strany soupeřů vše. V dlouhém zápase dámského singlu dokázala Eva porazit Lucku Matějkovou a skóre vyrovnala. A když pak zaúřadovaly ještě oba naše mužské páry, bylo skóre opět pro křemežské pozitivní 5:3!DSC_1459

Za celý den jsme tedy prohráli pouze tři zápasy, ale 21 jich dokázali vyhrát a připsali jsme si dalších 9 bodů do celkové a tedy již i závěrečné tabulky. Dalším pozitivem je, že je celý tým ve skvělé pohodě a bez zraněných hráčů. Zajímavé bylo i celkové zhodnocení turnaje jeho hlavním velitelem a rozhodčím panem Romanem Vokounem: „Jsem rád, že se na to dá pořád koukat!!“:o)

A ještě soupiska hráčů: Jindra Kukač, Miloš Chaloupka, Vladimír Sklář, Petr Pirtyák, Michal Koudelka, Honza Bednář, Zuzka Matoušková, Eva Sklářová, Beáta Bednářová. Všechno to ostřížím zrakem sledoval a řídil MUDr. Václav Koudelka.

TJ SOKOL Křemže bude tedy opět usilovat o postup do druhé nejvyšší soutěže v ČR, do 1.ligy. Kvalifikace se bude hrát první víkend v dubnu, na nyní ještě neznámém místě. Ať se turnaj odehraje kdekoliv, určitě nám opět držte palce, budeme to moc potřebovat! Díky!

Pár fotek:

DSC_1580 DSC_1525 DSC_1612