Klára a Marek Pavlišovi v Dobrušce

26.2.2017

18.-19.2.2017 – DobruškaKlára Pavlišová

Zajímavý turnaj se o minulém víkendu odehrál v 300 kilometrů vzdálené Dobrušce. Na tak dalekou cestu se vydali sourozenci Pavlišovi Klára a Marek, doprovázeni tatínkem Zdeňkem a Martinem Koudelkou. Jsme velice rádi, že nám pan Pavliš z turnaje přivezl detailní informace o průběhu tohoto turnaje:

Zde je zpráva v nezměněné podobě:

Celkem se registrovalo v naší kategorii U15 – 8 dívek, U13 – 14 dívek, 10 chlapců, U11-13 chlapců. Celkem se zúčastnilo kolem 65 dětí, nesměly hrát děti umístěné v první dvacítce celostátního žebříčku.

Hrálo se v útulné tělocvičně s parketami, kde pořadatel měl k dispozici 4 kurty s nalepeným PVC povrchem. V kategorii U15 byly dívky rozlosovány do dvou skupin, první dvě ze skupiny postoupily do bojů o medaile a poslední dvě ze skupiny si to rozdaly o 5. až 8. místo. Ostatní kategorie hrály švýcarským systémem minimálně na pět kol. Zápasy se hrály na dva sety do patnácti s nutností zvítězit o dva míče s omezením, že při dosažení jednadvaceti míčů set končí.

Kategorie U11 hrála sety do jedenácti.

A jak to probíhalo?

V sobotu se hrála kategorie U11,U15. V neděli potom U13. Klára hrála poprvé v kategorii U15 a bylo to znát. Hlavně ve výšce. Její soupeřky byly proti ní obrovské, ale ona se nezalekla a první zápas skončil na sety nerozhodně, na míče o dva v neprospěch Kláry. Další dva zápasy Klára ve skupině prohrála, musela z posledního místa do zápasů o pořadí a nálada byla na bodě nula. Ve skupině o 5.-8. místo své další soupeřky jasně přehrála a protože zápas ze skupiny se započítal, obsadila pěkné šesté místo se ztrátou dva míče na místo páté.

Marek zapomněl své brýle doma a do turnaje nastoupil bez nich. V ne úplně dobrém osvětlení neviděl a první zápas prohrál. O přestávce jsme v sousední lékárně koupili dioptrické brýle a Marek začal konečně hrát. Po velmi vyrovnaném boji další zápas vydřel v poměru 11:9 a 15:14 a nálada v týmu se zlepšila. Další tři zápasy ve skupině vyhrál a po pěti kolech byl na skvělém třetím místě. Pořadatel nakonec se souhlasem vedoucích výprav přidal další dvě kola. Marek bohužel narazil na první dva hráče celkového pořadí a zápasy s nimi prohrál. Na technicky vyzrálejší hráče Markova obrovská bojovnost nestačila a po několika pádech si ze soboty kromě pěkného sedmého místa odnesl i potlučená kolena.

V neděli Marek v kategorii U13 nastoupil proti starším a zkušenějším hráčům a bez většího odporu všechny své zápasy prohrál. Na některé soupeře by mohl i stačit, kdyby se mu dařilo hrát jako v sobotu.  Jenže v neděli to už nebylo ono, Marek nedokázal soupeře přetlačit, byl pořád pod tlakem a míče vracel do středu na útočícího soupeře.   

Klára naopak v neděli měla svůj den. První zápas převálcovala svojí soupeřku 15:1, 15:2. Ve druhém zápase po vyrovnaném boji s Kozákovou z Holic předvedla obrovskou bojovnost a vůli po vítězství a důležitý zápas vyhrála. Ve třetím zápase opět jasně kralovala a po třech kolech byla na průběžném prvním místě. Potom ale narazila na pozdější vítězku Jarošovou z Hradce Králové. Klára hned při první výměně při záklonu uklouzla a nešťastně dopadla na zápěstí levé ruky. Po kratší přestávce a utření slziček mohla Klára v zápase pokračovat. Zápas byl plný zajímavých výměn, skóre však více přibývalo na straně soupeřky. Po prohře Klára spadla na třetí místo průběžného pořadí a čekali jsme na los předposledního kola. Dostali jsme Vašíčkovou z Holic, hráčku, která v sobotu skončila druhá. Klára neměla šanci, v zápase byla pořád pod tlakem a smečující soupeřka uštědřila Kláře prvního kanára. Před posledním kolem byla Klára sedmá. V něm Klára nastoupila proti podobně hrající soupeřce z Pardubic. Kláře údery létaly těsně dozadu, Martin rychle sháněl pomalejší míč. Výměna míče se zdařila za nepříznivého stavu 6:8. Potom Klára předvedla skvělé údery a otočila set na 15:8 a soupeřku zlomila. Ve druhém setu plačící soupeřka nic nepředvedla a Klára vyhrála 15:3 a vyhoupla se zpátky na třetí místo, kam po předvedených výkonech právem patřila. Získala svojí první medaili z badmintonového turnaje.  

Badmintonový víkend v Dobrušce se nám líbil. Pořadatelsky vše fungovalo na jedničku. Oba naši hráči byli chváleni od místních za bojovnost a nasazení.

 

Dosažená umístění:

Klára Pavlišová          – dívky U13  –  3. místo, dívky U15 – 6. místo

Marek Pavliš               – hoši   U11  –  7. místo, dívky U13 – 10. místo

 

Panu Pavlišovi moc děkuji za perfektní komentář. Ještě přidal doporučení do další tréninků pro oba mladičké badmintonisty, to ale na veřejný web dávat nebudeme a necháme si to hlavně pro naše trenéry! Do další badmintonové dřiny držíme pěsti a přejeme hodně zdraví!!