Alice Hálová veze bronz z Budějovic

18.2.2017

GP D U 13, České Budějovice

Naši mladší žáci tentokrát měřili síly se sobě rovnými co do věku a často i výkonnosti. V Českých Budějovicích se hrál turnaj GP D kategorie U 13. Úplně jsme neoslnili, ale za úplné „nazdárky „ jsme taky nebyli. Za zmínku stojí hezké třetí místo Alice Hálové, ale hezky popořádku. Sehráli jsme řadu pěkných zápasů, někdy i vítězných, někdy nám o fous unikalo lepší umístění.

Mezi chlapci nás reprezentovali ještě málo zkušení J.Fošum a M.Pavliš. Po půl roce treningu jsme nečekali žádné zázraky. Ve dvouhrách se líp dařilo J.Fošumovi, který i vyhrál – v zápase o umístění. Skončil devátý. Své si uhrál i M.Pavliš, který skončil na třinácté příčce. I v mixu je na tom líp Fošum, který spolu s A.Hálovou obsadil devátou příčku, sourozenci Pavlišovi skončili sedmnáctí. Ve čtyřhře Fošum s Pavlišem statečně vzdorovali pozdějším vítězům – skončili pátí.

Děvčata mají přece jen víc zkušeností a ve dvouhrách své první zápasy vyhrála. Nejdál se „pavoukem“ prodrala A.Hálová, která skončila na konečném třetím místě a získala tak pro naše barvy jediné medailové umístění. K.Pavlišová skončila sedmá, když v zápase o páté místo podlehla víc než soupeřce atmosféře turnaje. Z.Čerklová brala body za deváté místo. Ve čtyřhře dívek opět náš pár Hálová,Čerklová narazil v prvním kole na pozdější vítězky. Podlehy ve třech vyrovnaných setech, to ale stačilo jen na páté místo. Devátá v deblu skončila K.Pavlišová, která hrála s Kottovou z Č.Budějovic. Moc jí chyběla tradiční partnerka S.Reitingerová. Mixy už jsme zmínili – Fošum,Hálová devátí, sedmnáctí Pavlišovi, stejně jako Čerklová,která hrála s Jílkem z Č.Krumlova.

Další cenné zkušenosti se hodí a do příštího turnaje zase o trochu lépe. Držíme palce!