Žákovská družstva v Českých Budějovicích

2.2.2017

České Budějovice

První kolo soutěže družstev odehráli žáci v Sokolovně v Českých Budějovicích. Naše mladé družstvo se v konkurenci řady starších soupeřů  neztratilo, hráči sehráli řadu pěkných zápasů. Pod vedením pana Zaťka se tým Křemže představil ve složení V.Jirovec, V.Kodat, E.Jirovcová, A.Hálová a Z. Čerklová. Do soutěže je přihlášeno osm týmů z Jihočeského kraje. Hrály se dvě skupiny každý s každým. Vždy dvě dvouhry chlapců, dvě dvouhry dívek a mix. Hrály se vždy dva sety a každý vítězný set byl bod do konečného účtování.

Ve skupině jsme začali utkáním proti „B“ týmu Č.Krumlova a proti zkušenějším a starším soupeřům jsme neměli moc šancí. A tak jen skutečnost, že soupeř měl ve hře jen jednu dívku nám přinesl dva body za druhou dívčí dvouhru. Tedy prohra 2:8. Ve druhém kole ještě silnější favorizovaný tým Sokola Č.Budějovice „A“ nastoupil v kompletní sestavě. Takže ani bod pro nás – 0:10.

V posledním utkání ve skupině jsme s týmem Č.Krumlova „C“ srovnali hendikepy a s věkově i výkonnostně přiměřeným soupeřem jsme bojovali o třetí místo ve skupině. A podařilo se. Dva body  získal mix Kodat,Čerklová a po dvou bodech přidala i děvčata ve dvouhrách – A.Hálová a E.Jirovcová. Tedy výhra 6:4 a naděje o získání pěkného pátého místa.

O to jsme se utkali s hráči z Vodňan. Opět přiměřený soupeř, opět vyrovnaný zápas. Tentokrát však bodovali jen V.Jirovec s Hálovou v mixu a V.Jirovec ve dvouhře. Prohra 4:6 nás odsunula na konečné šesté místo.

Pod vedením pana Ládi Zaťka / děda Zuzky Čerklové/, kterému tímto děkujeme, jsme nezklamali, uhráli co se dalo a potvrdili, naše výkonnost má stoupající tendenci. Zůstane–li družstvo pohromadě i pro příští turnaj, může to být ještě lepší.