3. kolo družstev II.třídy dospělých

2.2.2017

Tábor – 3.kolo KPDD II třídy 

3.kolo Krajského přeboru smíšených družstev dospělých se hrálo na „nepříjemných“ kurtech v Táboře /viditelnost na jednotlivých kurtech nám nikdy nesvědčila/. Naše družstvo „B“ jelo obhajovat druhé místo v poněkud pozměněné sestavě. Vypadli hned tři hráči základu, jmenovitě Kudláček, Schrenk, Pechlát a tak oslabenou sestavu musel vyztužit Jan Bednář sen. a úspěšně! „C“ družstvo jelo v úplné sestavě, když si do ženských disciplin povolalo z béčka Magdu Bínovou a jelo plné odhodlání vybojovat bronzovou příčku.

Hned v prvním utkání hrály naše týmy proti sobě a byl to vyrovnaný souboj. Nic si navzájem nedarovali. Mix Koudelka Martin/Bínová Magda porazil pár Holeček/Weberová a céčko vedlo. Pak srovnal pár Musil/Bednář na 1:1. Dámy Weberová s Motejlovou v deblu a Motejlová ve dvouhře zvyšovaly na 3:1 pro „B“ tým. Vzápětí bylo vyrovnáno, když bodovali Steinbauer a Kovář / skreč – béčko nemělo hráče na třetí dvouhru/. Na 4:3 pro „B“ tým upravil J.Musil.

Druhé kolo a pro „C“ tým nepřekonatelná překážka v podobě vedoucího týmu z Vodňan. Za zmínku ale stojí statečný boj Honzy Kováře, který podlehl až ve třetím setu 21:23. Škoda, takhle to bylo 0 : 7 pro soupeře. „Béčko“ ve druhém kole hrálo proti domácím hráčům z Tábora. Už od čtyřher se vyvíjelo utkání v náš prospěch – výhra mixA+B týmy - tábor 2017u Holeček,Weberová a deblů Musil,Holeček  i Weberová Motejlová – a bylo to 3:0. Pak body přidali ve dvouhrách i Motejlová a Musil. Tedy 5:2 pro Křemži.

Třetí kolo přineslo souboj o třetí místo – Křemže „C“ vs. Tábor. A po mixech opět vedení týmu z Křemže, když bodovali Koudelka Ma,Bínová v mixu, debl Hála Koudelka i Bínová,Mejzlíková, čtvrtý bod potřebný k výhře přidala ve dvouhře Mejzlíková. V mužských singlech soupeř jen korigoval na 3:4 pro Křemži.

O vítězství v turnaji usiloval „B“ tým Křemže proti suverénním Vodňanům. Tam v mixu a čtyřhře dominoval neporazitelný Vojta. Křemže pak marně doháněla dvoubodovou ztrátu. Výhry Musila a Motejlové ve dvouhře a páru Motejlová,Weberová stačily jen na zmírnění porážky na 3:4. Celkově tedy v turnaji Křemže B druhá a Křemže C třetí. Před posledním turnajem ztrácí B Křemže na vedoucí Vodňany 4 body, třetí je Tábor, jen o skóre před Křemží C. Oba mají 8 bodů. Ještě to bude zajímavé. Držme našim palce!