Zuzka na GPA U19

31.1.2017

GPA U19, Hradec Králové – 27.1.2017

Ve východočeském Hradci Králové, což je pro naši zeměpisnou polohu celkem nemalá zajížďka, se konalo letošní první GPA juniorů do 19ti let. Naše barvy a vlastně i barvy jihočeské oblasti hájila, spolu s krumlovským Švejdou a budějovickým Janoštíkem, teprve šestnáctiletá badmintonistka Zuzka Matoušková. Její mládí je pro takovýto turnaj ještě pořád značným handicapem. Vždyť může nastupovat proti nejlepším hráčkám ČR, které jsou i o tři roky starší. To je v této kategorii nezanedbatelný fakt.hradec Zuzka 2017

Ve dvouhře se dostala celkem solidním způsobem mezi 16 nejlepších hráček. Tam už však narazila na vedoucí hráčku průběžného žebříčku do 19ti let pardubickou Pavlu Krpatovou. Zuzka makala, rvala se ze všech sil, ale více nevynucených chyb na její straně jí odsoudilo na konečné dělené 9. místo. Navzdory nepříznivému losu je toto umístění v jejím věku mezi devatenáctiletými slušný výsledek!

V dívčí čtyřhře spojila síly se svou  o rok starší benáteckou kamarádkou Adélou Zuzákovou. Zde působily jako nasazená dvojice č. 3/4. To znamenalo příznivější los než v singlu. A vyplatilo se. Děvčata prošla až do semifinále, kde až těsně v koncovce třetího setu prohrála s první nasazenou dvojicí Dobiášová/Krpatová. Na Pavlu Krpatovou bude Zuzka asi ještě chvíli vzpomínat. Vyřadila ji v singlu a následně i v deblu, ale nevadí. Třetí místo na GP A U19 je skvělým počinem a je dobře, že soupeřky už ví, že se se Zuzkou musí počítat. Toto třetí místo pro Zuzku znamená polepšení v republikovém žebříčku. Po pondělní aktualizaci je Zuzka na 7. místě deblového pořadí. Na singlovém žebříčku se nyní vyhřívá na příjemném 12. místě!! Paráda!!