2.kolo družstev a další jistý výkon

28.1.2017

22.1.2017, Český Krumlov

Velkou radost přivezli domů hráči „A“ týmu dospělých. Ti hráli v Českém Krumlově druhý ze tří turnajů Krajského přeboru smíšených družstev I. Třídy. V soutěži jsou čtyři týmy, které bojují nejen o titul „ Krajský přeborník 2017“, ale i právo zúčastnit se kvalifikačního turnaje o postup do I.ligy. V prvním turnaji se křemežským dařilo a zvítězili ve všech utkáních. Vedli tak průběžnou tabulku s devíti body před druhým Sokolem Č.Budějovice. V neděli vyjeli do Českého Krumlova s cílem své vedení nejen uhájit, ale i navýšit.

V prvním utkání hráli proti staronovému účastníku této soutěže – hráčům Dobré Vody u Českých Budějovic. Křemežští nastoupili s velkým elánem a od začátku zvyšovali svůj náskok až na konečných 7:1. Bodovali ve dvouhrách Jindra Kukač,Vláďa Sklář, Zuzka Matoušková a v párech Michal Koudelka,Vláďa  Sklář, ženy Zuzka Matoušková a Eva Sklářová neměly soupeřky a přidaly bod skrečí. Vyhrála i dvojice Jan Bednář,Jindra Kukač a mix Michal Koudelka, Beáta Bednářová /hostuje z Prahy/. Jediný bod pro soupeře přinesl křemežský  Jan Čerkl, který v této sezoně v týmu Dobré Vody hostuje.

Dobře se dařilo i ve druhém utkání proti SKB Český Krumlov. Opět bodoval J.Kukač, tentokrát i M.Chaloupka /hostuje z Tábora/ a tradiční opora Z.Matoušková ve dvouhrách. Ve čtyřhrách Matoušková,Sklářová, J.Bednář,Kukač a mix Koudelka Mich. se E.Sklářovou. Takže Křemže vs. Č.Krumlov 6:2.

V nejzajímavějším utkání hráli první / Křemže/ s druhým /Č.Budějovice/. Od začátku bylo utkání velmi vyrovnané, pro Křemži bodovali v mixu Mi.Koudelka,B.Bednářová, ženský debl Matoušková,Sklá-řová. Dramatické byly mužské čtyřhry. První debl Křemže prohrál v napínavém závěru třetího setu 19:21 a soupeř vedl 3:2. Pak v ještě dramatičtějším závěru druhého setu vyhráli Kukač s Bednářem 25:23 a bylo srovnáno. Jistě zvyšovala Z.Matoušková na 4:3 pro naše barvy. Rozhodovala první mužská dvouhra – před týdnem Jindra Kukač proti Lieblovi prohrál, tentokrát však si dal záležet a přinesl potřebný pátý bod. Křemže nad Č.Budějovicemi zvítězila 5:3.

Vedeme tedy tabulku s náskokem čtyř bodů. Ještě není vyhráno, ale šance na další vítězství v Krajském přeboru je na dosah. Hlavně aby vydrželo všem hráčům zdraví a pak můžeme pomýšlet na další ligovou kvalifikaci. Příjemným aspektem našeho týmu je i zastupitelnost. V prvním ani nyní ve druhém kole jsme nebyli ve 100% složení. Vždy chyběl jeden či dva z hráčů buď ze zdravotních nebo pracovních důvodů. I s tímto handicapem se však naši vypořádali výborně. Takže hurá na březnové finále, které se s největší pravděpodobností odehraje v Českých Budějovicích. Držte nám palce.