Krajský přebor jednotlivců – KPJ

15.1.2017

Krajský přebor jednotlivců dospělých…

…se hrál v Sokolovně v Č.Budějovicích. V posledních letech patřil ten letošní turnaj mezi nejlíp obsazené. Na kurtech se představilo i několik ligových hráčů, řada Mistrů republiky i přední hráči celostátních žebříčků. V těžké konkurenci se představili i hráči reprezentující Sokol Kř20170114_154339emže a snažili se o medailová umístění. Nakonec si domů přivezli tři stříbrná umístění a tři bronzy. Ke zlatu byl jenom krůček v deblu mužů, když debl hrající v ne úplné zdravotní pohodě prohrál ve třetím, rozhodujícím setu 24:22. Ostatně zdravotní problémy v poslední době pronásledují hráče Křemže až příliš často a tak tentokrát nemohli nastoupit v plné sestavě. Mimo zůstal kvůli pracovním povinnostem Vláďa Sklář a se zdravotními problémy se potýkající Petr Pirtyák. Přesto jim patří poděkování z20170114_154613a předvedené výkony.

V mixu se nedařilo našim nasazeným párům. V boji o finále prohráli Jindra Kukač a Zuzka Matoušková po trochu „zadrženém výkonu“ při zdravotních problémech obou hráčů. Takže konečné třetí místo. Vůbec se nedařilo páru Michal Koudelka,Eva Sklářová, kteří skončili pátí. Páté místo patří i mixům Kudláčkových J. a V . i dvojici Martina Weberová, Štěpán Kalbáč / Strakonice/. Deváté příčky patří párům Martin Koudelka,Maruška Motejlová a Petr Steinbauer,Lucie Koudelková. Za pozornost stojí los Marušky Motejlové. Hrála tři discipliny a pokaždé se v prvním kole potkala se suverénkou soutěže a jednou z nejlepších českých hráček Hadáčkovou. Takový los se i při naší obvyklé smůle v20170114_154332idí málo kdy.

Dvouhra mužů. Opět marný boj zraněním limitovaného Jindry Kukače o postup do finále – tedy další bronz pro křemežské barvy. Další dva naši hráči ve dvouhře se utkali v zápase o umístění na devátém místě. Martin Koudelka porazil Petra Steinbauera. Petr tedy skončil třináctý. Své si uhrál Pepa Kudláček a s umístěním na devátém místě je při těžkém losu spokojený.

Dvouhra žen byla suverénní „jízdou“ B.Hadáčkové – to bylo jasné hned od začátku. O pořadí za ní se pak odehrával „přebor Křemže“ za účasti pěti našich hráček / z celkem devíti startujících/. Tady prokázala svou suverenitu Zuzka Matoušková a prošla až do finále. Na dělené třetí příčce skončily Eva Sklářová a Martina Weberová. V osmifinále se utkaly Marie Motejlová s Lucií Koudelkovou. Ta se do něj kvalifikovala dobrým výkonem a vítězstvím předkole nad Veronikou20170114_154459 Kudláčkovou, která v této sezoně též reprezentuje naše barvy. Tedy Motejlová pátá, Koudelková sedmá, Kudláčková devátá.

Čtyřhra žen a opět souboj o umístění za párem se suverénní Hadáčkovou. Druhé skončily Matoušková a Sklářová, třetí Motejlová s Weberovu. Pátá příčka patří mladému páru L.Koudelková a V.Kudláčková.

Čtyhra mužů a rychlý stop pro pár Martin Koudelka,Josef Kudláček – páté místo. Zato dlouhé zápasy pro pár Kukač,Mi.Koudelka.Ti bojovali nejen se soupeři, zdravotní indispozicí, ale hlavně se štěstěnou. Ve finále proti domácím Lieblovi a V.Lapáčkovi 19:21, 21:19,22:24. No není to smůla? A už po několikáté v této sezoně. Snad se to už brzy zlomí.

Snad si naši hráči vybrali smůlu i krátký pokles formy právě v tomto turnaji a v příštích týdnech se bude dařit líp.