Víkendové turnaje

10.1.2017

V sobotu 7.ledna reprezentovali oddíl TJ Sokol Křemže naši mladší a nejmladší kolegové.

Hráči U 13 odjeli do Plzně, kde se hrál turnaj družstev mladších žáků. Pod Vedením Honzy Čerkla jsme vyslali tři nadějné dívky – Stelu Reitingerovou, Kláru Pavlišovou a Zuzku Čerklovou. Ty spojily síly s dvěma chlapci z Plzně aby vytvořily tým, který sbíral zkušenosti v neznámém prostředí. Oficiální výsledky se asi k nám nedostanou, ale máme zprávy od šéfa týmu. Hrálo šest družstev ve dvou skupinách. V naší skupině jsme prohráli s hráči z Aše, ale porazili jsme Karlovy Vary. Dál jsme hráli s druhým týmem další skupiny o konečné třetí místo. V něm jsme podlehli a skončili tak čtvrtí. Hrálo se vždy singl kluci, singl dívky, oba debly a mix. Podle zpráv ze soutěže se naše děvčata neztratila, sehrála několik smolných zápasů s těsnými prohrami. Zanechali jsme ale dobrý dojem. Děkujeme za vzornou reprezentaci.

Hráči U 15 startovali v Českém Krumlově. Při absenci nejzkušenějších sourozenců Jirovcových jsme moc nadějí na zisk medailových umístění neměli. V mixu V.Kodat a A.Hálová podlehli hned v prvním kole a skončili pátí. Ve dvouhrách to bylo pro Vojtu deváté a pro Alici sedmé místo. Grand prix C je pro tyto hráče stále ještě hodně kvalitní soutěží. Potrénujeme a příště uvidíme.

Kategorie U 19 hrála o postup na GP A do Hradce Králové. Tradičně zoufalý pohled do startovní listiny – dva kluci a tři dívky celkem. Z toho dvě děvčata z Křemže – tedy 40 procent startujících! V kraji, kde máme finance na koupi hráčů této kategorie ze zahraničí, nemáme co – peníze, chuť do práce s touto kategorií, nebo možnosti (?) – abychom vychovali a udrželi kategorii U 19 v alespoň základních počtech ve velkých oddílech. Takže mix Janoštík-Matoušková první ze dvou, Zuzka Matoušková bez problému zvítězila ve dvouhře a Lucka Koudelková neměla proti starším soupeřkám šanci, přesto skončila třetí. Debly se nehrály – nebyli lidi. Bez komentáře.