Vánoční mixy č. 40 kořistí křemežských hráčů

27.12.2016

26.12.2016,  Křemže – Vánoční mixy po 40.

Napilno měli na druhý svátek Vánoční badmintonisté Sokola Křemže a jejich příznivci. V jediném dni museli stihnout dvě oblíbené akce. O co byl čas vyměřený na jejich konání kratší, o to byl jejich průběh intenzivnější  a příjemnější. Navíc obě setkání badmintonistů patřila v historii k těm nejvíce navštíveným.dsc_0797

Dopoledne zahájili již čtyřicátý ročník oblíbeného Vánočního turnaje smíšených dvojic. K účasti na turnaji se přihlásil úctyhodný počet párů. Osm domácích mixů doplnili přátelé z Č.Budějovic, Pardubic či Poděbrad, výrazným oživením startovní listiny byly dvě dvojice z Dánska – země, kde badminton patří k těm nejoblíbenějším sportům. V turnaji soutěžil prakticky celý „A“ tým domácích – hráči s bohatými zkušenostmi z bojů o postup do ligové soutěže, medailisté domácích celostátních turnajů. Byli zde i hráči „B“ a „C“ týmu úspěšně reprezentující v Krajském přeboru i účastník nedávného Mistrovství Evropy seniorů. Zastoupení měla hlavně mladá generace domácích hráčů – ať již zkušenější / a loňští vítězové tohoto turnaje/ Jindra Kukač a Zuzana Matoušková, či méně ostřílené Lucie Koudelková či poprvé mezi dospělými Alice Hálová. Zahrát si přijeli i dobří známí sourozenci Matějkovi z Č. Budějovic či již tradiční účastníci turnajů v Křemži Martin Hlavatý a Kateřina Hamerníková. Velkým oživením turnaje se stali zástupci dánského Svendborgu  Mouritsenovi. Už zkušené a vynikající rodiče doplnily mladičké dcery Anne a Caroline, hráčky širší reprezentace Dánska v kategorii starších a mladších žáků.

Početné startovní pole bylo vylosováno do dvou šestičlenných skupin odpovídající výkonnosti. Dopoledne se všichni představili v zápasech ve skupinách, které měly určit složení „finálových skupin“. V těch se pak v odpoledních utkáních rozhodovalo o konečném umístění. Už dopoledne byl k vidění výborný badminton s řadou vyrovnaných soubojů. Přesto se hrálo v přátelském duchu, korektně a mladičké Dánky neopouštěl v žádné, byť někdy dramatické, situaci úsměv na rtech.

V odpoledních finálových skupinách se pak rozdělovala umístění na jednotlivých příčkách. Ve skupině o deváté až dvanácté místo se nejlépe dařilo sehrané, zkušené dvojici Václav Koudelka,Maruška Motejlová. Po trochu nejistých dopoledních výkonech se „chytli“, zahráli slušně, neztratili ani bod a skončili devátí. Desátá příčka patří hostům ze Středních Čech – pár Martin Hlavatý-Katka Hamerníková předvádí na turnajích v Křemži stoupající výkonnost. Jedenáctí Martin Koudelka a mladičká Alice Hálová nezklamali a dvakrát jen těsně prohráli v souboji o vyšší příčku. Dvanácté místo pak připadlo stále se lepšící dvojici domácích hráčů Petr Steinbauer, Markéta Reidingerová / nedávná vítězka turnaje pro neregistrované/.

O něco vyšší úroveň badmintonu se hrála ve skupině o páté až osmé místo. Ve velmi vyrovnané společnosti se bojovalo o každý bod, když při konečném účtování měly tři dvojice stejný počet výher a zjišťoval se lepší počet míčů. V tomto účtování byli nejúspěšnější sehraní sourozenci Jan a Lucie Matějkovi a poprávu jim patří pátá příčka. Šestí skočili Michal a Lucie Koudelkovi, když se mladičká hráčka dlouho zbavovala nervozity a dařilo se jí až ke konci turnaje. Sedmé místo patří pohodovému páru domácích Janu Bednářovi a Janě Mejzlíkové. Osmí skončili Dánové Pater a Caroline Mouritsen, kde mladičká dánská reprezentantka přiváděla svými zákroky soupeře i diváky v úžas. Co nám asi předvede příště ?

Vrcholem turnaje byly výkony hráčů ve skupině o první až čtvrté místo. I v této skupině byla výrazná dánská stopa. Statečně soupeřům vzdordsc_0750 ovala jediná „dámská“ dvojice Markéta Mouritsen a desetiletá Anne. Výkon jim stačil na konečné vynikající čtvrté místo. O postup do finále statečně leč marně bojovali zkušení Petr Pirtyák a Martina Weberová. Ovšem třetí místo v tak skvěle obsazeném turnaji je vynikající. Findsc_0764ále pak předvedlo badminton v podání dvou elitních domácích párů. Zkušenost Sklářových Vládi a Evy, kteří skončili na druhém místě, nestačila na  skvěle hrající dvojici obhajující loňské vítězství. Na nejvyšší příčku opět i letos patří Jindřich Kukač a Zuzana Matoušková. Po právu si odnášejí věčně putovní / čtyřicet let starý/ pohár a hodnotné věcné ceny.

Za zmínku stojí i početní diváci, kteří vytvořili skvělou kulisu a často odměňovali vynikající výkony hráčů potleskem na otevřené scéně. Přišli se podívat nejen tradiční příznivci domácích, ale  řada nových tváří, včetně hostů za zahraničí – událost v Křemži ne tak často vídaná.

Tak jak bylo bohaté obsazení tělocvičny na kurtech i v řadách diváků, tak bohatá byla účast na večerním sdsc_0759 etkání hráčů a příznivců oddílu při večerním „Sestupu z Kletě“. V restauraci v Holubově se sešlo čtyřicet účastníků, aby se společně rozloučili s odcházejícím rokem a připravili se na rok 2017. V oficiální  programu věnovali vzpomínku na nezapomenutelného emeritního předsedu oddílu pana Vladimíra Skláře, který nás sice před krátkým časem opustil ve světě reálném, ale v našich myslích byl s námi tentokrát a bude i nadále. Naopak jsme si představili hráče nastávajících časů, kteří budou i nadále šířit povědomí o tom, že v Křemži se hraje nejen výborný badminton,dsc_0756 ale že v Křemži je i vynikající parta skvělých hráčů a přátel. Za pomoci desítek snímků jsme si přiblížili události právě končícího roku, účast na turnajích, soustředěních, medailové úspěchy i ocenění Zuzany Matouškové titulem nejúspěšnější hráčka Českokrumlovska v roce 2016. V kuloárech pak proběhlo mnoho setkání, mnohé vzpomínky, spřádaly se mnohé plány na dění v oddíle v nastávajícím roce. Jistě bude přinejmenším tak úspěšný jako ten právě končící. A do toho roku 2017 si badmintonisté Sokola Křemže přejí hodně úspěchů, zdraví, radosti a dny plné pohody. Přejí to nejen sobě, ale všem svým příznivcům a těší se na další setkávání s nimi. Krásný rok 2017!

Více obrázků připravujeme. Děkujeme za ně Martinovi Hlavatému.