Vydařené 1.kolo KPDD I.třídy

20.12.2016

Krajský přebor smíšených družstev dospělých I.třídy

18.12.2016 – Český Krumlov

Dlouhodobá soutěž družstev se rozběhla i hráčům startujícím v kategorii I.třídy. Celkový vítěz má pak právo účasti v jarní kvalifikaci o 1.ligu. Letošní ročník měl trochu zpožděný start, a to až o tomto víkendu v Českokrumlovské badmintonové hale. Sešli se proti sobě již tradiční účastníci tohoto klání. Obhajobou zkušení hráči křemežského A-týmu, jako druzí hráči českobudějovického Sokola, třetím pak byla domácí záloha krumlovského SKB a jako novým účastníkem, ale nikoliv úplným nováčkem, byli hráči Dobré Vody u Českých Budějovic.

Křemežští byli ve složení: Jindra Kukač, Miloš Chaloupka, Petr Pirtyák, Zuzana Matoušková, Eva Sklářová, Michal Koudelka, Jan Bednář ml. a jako nová posila se v týmu objevila mladičká „pražanda“ Beáta Bednářová. Na marodce zůstal virózou stižený Vláďa Sklář.

1.kolo

V prvním kole proti sobě nastoupily dvojice Křemže-Dobrá Voda a na vedlejších kurtech se utkala družstva Krumlov „B“ vs. České Budějovice „A“.

Křemežští s Dobrou Vodou neměli příliš slitování a během dvou hodin jí vyřídili v celkovém skóre 7:1, když body uhráli v singlech Jindra, Petr a Zuzka, v pohledném  prvním deblu uhráli bodík Jindra s Petrem proti zkušené dvojici Michal Prokeš-Honza Čerkl – ano, správně, Honza hrál v loňském roce za Křemži. V druhém deblu nedali šanci Honza s Michalem pánům Kollarovi a Zaťkovi. Moc hezky se uvedla v týmu i Beáta, když s Michalem s přehledem přehráli dvojici R.Kollar-K.Kempfová. Pak skreč ohlásila dobrovodská dámská čtyřhra a bylo hotovo.

Na vedlejších kurtech pak budějovičtí uhráli stejný výsledek proti domácím, tedy 7:1 pro ČB.

2.kolo

Do druhého kola šli naši na domácí borce.  Celé kolo mělo téměř stejný scénář, jen s tou výjimkou, že první křemežský debl – Jindra s Petrem – si vybral slabší chvilku a nedokázal porazit Sluku s Parkosem. Petr pak narazil ještě na mladého krumlovského hráče J.Novotného, kterému zdatně odolával, ale v závěru třetího setu měl více štěstí domácí hráč a vyhrál 21:18. Škoda, ale jinak všichni ostatní nezaváhali a po vítězných singlech Jindry, Miloše a Zuzky a po párových disciplínách Michala s Honzou, dámské čtyřhře Zuzky s Evou a smíšené čtyřhře Evy s Michalem to bylo 6:2.

Budějovice mezitím porazily Dobrou Vodu 7:1

3.kolo

Třetí kolo bylo utkáním favoritů. Tedy družstev, která v dosavadním klání nezaváhala. O jeden vyhraný zápas na tom byli lépe hráči Budějovic. Začalo se mixem, zde šla po boku Michala do boje opět Beáta a nutno říci, že jsme viděli moc hezký zápas. Na druhé straně stál velmi zkušený Michal Dvořák s Katkou Šámalovou. Celý zápas šel do třetího setu, kde si naši vítězství pohlídali a uhráli první bod. Druhý bod přinesla do tabulky po zranění kolene opět zdravá a dravá Zuzka Matoušková a budějovické hráčce Lucii Matějkové nedala sebemenší šanci na úspěch. Do třetího kola jsme promíchali mužské čtyřhry, když Jindra nastoupil do deblu číslo dva s Honzou. Lehká nesehranost byla znát, nicméně zápas dotáhli ke zdárnému konci ve dvou setech. Daleko větší drama přinesl debl první. V něm šli do boje Michal s Petrem proti Zkušenému R.Lieblovi a levorukému mladíkovi A.Hadáčkovi. Rozhodla až úplná koncovka třetí sady, když naši lépe udrželi nervy na uzdách a zvítězili těsně 24:22. To byl hodně vydřený bod. Následně v dámské čtyřhře v pohodě zvítězily Eva se Zuzkou, Miloš nestačil na Alberta Hadáčka, ale Jindra opět dokázal porazit R.Liebla a Petr v posledním utkání dne vyhrál nad Honzou Matějkou. Další povedené kolo a další výsledek 7:1!

Krumlovští pak porazili Dobrou Vodu taktéž 7:1.

S prvním měřením sil můžeme být velmi spokojeni. Hezky jsme si zahráli a nikdo se nám nezranil, což je ze všeho nejdůležitější. A už teď se můžeme těšit na kolo další, které se odehraje s největší pravděpodobností opět v Českém Krumlově 22.1.2017.