Jiho-západní přebor družstev II. třídy

20.12.2016

Krajský přebor smíšených družstev dospělých badmintonistů  II.třídy

Plzeň – 17.12.2016

Druhé kolo této soutěže se hrálo v Plzni a bylo to takzvané velké kolo, ve kterém měřili síly zástupci jihu a západu Čech. Jak jsme již zmiňovali v letošním ročníku měří navzájem síly po čtyřech družstvech  z každého z těchto krajů. V prvním „malém“ kole se utkaly čtyři týmy z každého kraje navzájem a ve druhém kole změřily síly vždy dva jihočeské týmy s dvěma družstvy Západočechů. Tentokrát se tedy hrálo na plzeňských kurtech a to byla pro hráče Křemže nová zkušenost – nejen větší dojezdová vzdálenost, ale i jiné prostředí a jiní „ neokoukaní soupeři“. Kromě týmů Křemže „B“ a „C“ reprezentují jih Čech i hráči Vodňan a Tábora.

Křemežští měli tentokrát trochu potíže se sestavou, když jejich řady „naředily“ nemoce. “B“ družstvu chyběli oba skvělí hráči hostující z Prachatic / Schrenk a Pechlát/ a tak přijali pomoc tentokrát ze Strakonic. Strakonickou enklávu rozšířil výborný J.Musil. „C“ tým řešil na poslední chvíli problémy s neúčastí mladé L.Koudelkové a onemocněním V.Kudláčkové / Strakonice/. A tak musel řady doplnit o mladičkou A.Hálovou, která tak sbírala první zkušenosti s kontaktem s badmintonem dospělých.

Silné „B“ družstvo se tedy opíralo o silný strakonický tandem mužů a vynikající hráčky z Křemže M.Weberovou a M.Maznovou / obě už mají zkušenosti s vyššími soutěžemi včetně kvalifikace o ligu/. Dobře hrající tým chvíli zápasil zejména s neznámým prostředím, ale i silným soupeřem ze Slavoje Plzeň. V jeho středu byli i bývalí reprezentanti otec a dcera Brejchovi. Dlouho byl výsledek na vážkách, ale štěstí se nakonec přiklonilo na stranu hráčů Křemže. Po vítězstvích párů Motejlová, Weberová a Kudláček,Musil a po vítězství ve dvouhrách pánů Kudláčka a Musila zvítězila Křemže „B“ 4:3.

Ještě líp se dařilo tomuto týmu ve druhém utkání, ve kterém porazil hráče Sokola Doubravky „D“ výraznějším rozdílem 5:2, když body přinášeli stejní hráči jako v prvním utkání a další navíc přidala M.Maznová ve dvouhře.

Tým „C“ Křemže s řadou méně zkušených hráčů si jel hlavně zahrát proti jiným soupeřům. Navíc podle regulí soutěže hrál proti dvěma silnějším Západočechům. Cílem bylo dobře si zahrát, nezranit se a každý eventuelně získaný bod byl bonusem. A o ten se zasloužila v utkáním s týmem Jupiter Plzeň „A“bojovnice J.Mejzlíková. V utkání  plném  zvratů zvítězila ve třetím, rozhodujícím, setu 25:23. A byl to jediný bod hráčů z Podkletí. S Jupiterem prohráli 1:6 a další zápas se silným týmem Chrástu 0:7.

Soutěž bude pokračovat třetím kolem v lednu. To se v Táboře utkají v malém kole opět jen zástupci oddílů z jihu Čech.