Vodňanský kapr pluje za Martinou

20.12.2016

Vodňanský kapr 2016

Tradičně v době Adventu pořádají badmintonisté z Vodňan oblíbený turnaj, ve kterém je hlaví cenou vodňanský kapr. Hlavním smyslem tohoto turnaje je poklidné předvánoční setkání badmintonistů ze širokého okolí, příjemné zahrání a smysluplné naplnění předvánočního víkendu. Tradičně se tohoto klání zúčastňují badmintonisté TJ Sokol Křemže. Soutěží se v pěti badmintonových disciplínách a často některý z kaprů putuje právě do Křemže.

Soutěž je to velmi populární a známá i za hranicemi jihu Čech. Toho letošního ročníku se zúčastnili hráči třinácti oddílů z jihu a západu Čech a z Vysočiny. Vodňanskou halu zaplnilo téměř třicet mužů a více než 15 žen. Byli to již zkušení hráči s mnoha úspěchy v badmintonové karieře, ale i hráči mladší, kteří na své první dobré výsledky teprve čekají.  Soutěž měla i další zajímavý rozměr. Ještě před Vánoci se odehrají turnaje smíšených družte dospělých. A tak mnozí hráči přijeli testovat formu nejen svou, ale i soupeřů. Mezi účastníky byl tradičně početně zastoupen oddíl badmintonu TJ Sokol Křemže a po dlouhé době se na kurtech objevil i hráč SKB Č.Krumlov. Zkušení pořadatelé uspořádali turnaj, který měl gradaci, a ve kterém se odehrála řada vynikajících zápasů.

 V soutěži smíšených párů se z Křemežských nejlépe dařilo dvojici Petr Pirtyák-Martina Weberová, kteří vybojovali třetí místo. Pátí skončili otec s dcerou Kudláčkovi, kteří jsou sice ze Strakonic, ale v současné době hájí barvy Křemže. Devátá příčka ze 16 mixů patří ostřílené dvojici Václav Koudelka-Marie Maznová. A na děleném třináctém místě skončili Martin Koudelka s Janou Mejzlíkovou i pár Jan Bednář sen. a Lucie Koudelková.

Dvouhra mužů pro Křemži mnoho radosti nepřinesla. V předkole se utkali křemežský Petr Pirtyák a Soták z Č.Krumlova. Vyrovnaný souboj překazilo zranění Petra, který pak skončil na  sedmnáctém místě. Vítězný Soták pak hladce postupoval / přes řadu favoritů/ až do finále, kde jen těsně prohrál a místo kapra a poháru pro vítěze získal stříbrnou medaili. Páté místo ve dvouhře patří Josefu Kudláčkovi, který jen těsně ve třech setech podlehli finalistovi Sotákovi. Slušný výkon podal Petr Steinbauer, který se na kurty vrací po dlouhé odmlce a po slušných výkonech skončil  na třinácté příčce. Martin Koudelka po těžkém losu skončil pětadvacátý.

Zato soutěž žen byla křemežskou exhibicí. Už mladičká Lucie Koudelková předvedla slušný výkon a skončila devátá. O stupínek výš – tedy sedmá se umístila Jana Mejzlíková. Dvě nejzkušenější křemežské hráčky postoupily po vynikajících výkonech do finále. V něm se lépe zadařilo Martině Weberová, druhá skončila Maruška Maznová. Skvělý výsledek a ani tentokrát neodjížděla výprava Křemže s prázdnou.

Ve čtyřhrách se ambice hráčů z Křemže na vítězství tentokrát nenaplnily. Dvojice Martin Koudelka a Petr Pirtyák měla problémy se zraněným kolenem druhého jmenovaného a po tuhém boji ve čtvrtfinále skončila na pátém místě. Málo zkušený Steinbauer / hrál s Multušem z Tábora/  skončil na 13. příčce, stejně jako zkušený seniorský pár Jan Bednář-Václav Koudelka, který doplatil na velmi nepříznivý los.

 

 

Ani ženské páry z Podkletí na vítězný pohár nedosáhly. Zkušené finalistky dvouhry Martina s Maruškou doplatily na náročný souboj ve finále dvouhry a na čtyřhru jim moc sil nezbylo. A tak je konečná třetí příčka trochu mrzí. Zato pro další pár Křemže – Jana Mejzlíková a Lucka Koudelková  – naopak konečná třetí příčka obrovským úspěchem. Obě zahrály s velkou chutí a ve výborné formě.

Celkově tedy jedno první, jedno druhé a tři třetí místa v tomto silně obsazeném turnaji hráčům Křemže sluší.