Stela ovládla další přípravky

29.11.2016

Turnaj přípravek – České Budějovice

26.11.2016

Seriál turnajů Přípravek nezadržitelně pádí  vpřed a další z jeho dílů se odehrál v Český Budějovicích. Do bojů jsme vyslali dvě dívky Stelu Reitingerovou a Evu Čerklovou. Obě dívenky patří do kategorie hráček narozených v roce 2007. Znamená to tedy, že je v příštím roce čeká ještě jeden přípravkový ročník. Vedle dívek startovali v turnaji i dva kluci – Filip Reitinger a Marek Pavliš.

Turnaj se hrál spravedlivou formou skupiny „každá s každou, respektive každý s každým“. Takže každého z účastněných čekalo několik těžkých zápasů. Do boje první zasáhla Eva a svedla hned ze začátku velmi tuhý boj s krumlovskou Kristýnou Kozákovou. Zápas dokázala vyhrát ve třech setech, když jí první set utekl 4:11, ale další dva už zvládla výborně. Pak si to holky rozdaly proti sobě a z tohoto zápasu vyšla vítězně Stela ve dvou setech. Pak Eva nestačila na Báru Kubákovou, dále Stela nedala šanci Báře Krištofové a stejně tak Báře Kubákové. Naopak Eva B.Krištofové podlehla, ale vynahradila si to v kole posledním, kde opět na tři sety a velmi těsně vyzrála nad opět krumlovskou Evou Fišerovou. Stela pak zbytek zápasů dohrála v pohodě ve svůj prospěch a po zásluze bere 1. místo. Neztratila ani set. Eva po dvou výhrách pak místo 4.

V turnaji kluků jsme měli také dva hráče. Ve stejné kategorii jako naše děvčata startoval Marek Pavliš, Stely mladší bráška Filip je ročník 2008 a startoval tedy v kategorii o rok níže. Marek s badmintonem ještě nemá tolik zkušeností a v základní skupině nedokázal soupeřům vzdorovat. Skončil tak na 4. místě skupiny C. Z 12ti přihlášených byl tedy účastníkem skupiny o 10.- 12. místo a zde se mu konečně zadařilo. Vyhrál oba své zápasy a ukončil turnaj na 10. místě. Filip v základní skupně C uhrál, po jednom vítězném a dvou prohraných zápasech, třetí místo. O pořadí bojoval ve skupině o 7.-9. místo. Zde se ale Filipovi příliš nedařilo a turnaj zakončil na místě 9. Ale i přes tato umístění mají kluci ještě všechno před sebou.

Za vzornou reprezentaci našeho klubu dívenkám i klukům moc děkujeme a k výsledkům gratulujeme!!