Skvělý turnaj neregistrovaných

17.11.2016

Neregistrovaní – Křemže

Už čtvrté desetiletí pořádají vždy na podzim badmintonisté  TJ Sokol Křemže z.s. turnaj, při kterém pozvou na kurty v Základní škole v Křemži ty zájemce o badminton, kteří s tímto olympijským sportem nemají příliš zkušeností. Každý ročník je něčím výjimečný. Někdy se sejde plná tělocvična adeptů, jindy se přihlásí jen pět soutěžících.

Ten letošní ročník soutěže byl opravdu nezvyklý. Poprvé v historii se na kurtech sešlo víc hráček v ženské kategorii než bylo přihlášených mužů. Největší podíl na této skutečnosti měla velká výprava divizního fotbalového týmu žen z Kaplice. V tomto týmu hraje od podzimu i vynikající křemežská badmintonistka Zuzana Matoušková. A ta pozvala několik spoluhráček, aby si její oblíbený sport vykoušely. V kategorii mužů převažovali domácí zkušení matadoři, kteří mají na svém kontě každý několik vítězství v historii soutěže. Kromě již zmíněné Kaplice přijeli hráči až z Prahy, Třebíče, Č.Krumlova nebo Č.Budějovic.

V soutěži mužů bojovalo o konečné vítězství kvarteto zkušených domácích, kteří v průběhu mnoha let pochytili hodně z badmintonového umění. Všichni mohli v konečném účtování brát první místo, žádný z nich nebyl suverénní, navzájem si brali vítězství v setech, které byly rozhodující pro celkový výsledek. Hrálo se na dva sety a nebyla nouze o utkání s výsledkem 1:1. Další dva hráči, kteří doplnili počet startujících na šest si zahráli vyrovnané utkání o konečné páté místo. Takže konečné umístění vyznělo ve prospěch opakovaného vítěze Miloše Veselého, jen lepší rozdíl míčků posadil na druhou příčku Aleše Reitingera, třetí skončil Jirka Reitinger a čtvrtá příčka patří  /ale jen těsně/ zkušenému Pavlu Klinklovi. Pátý skončil Jan Petřík z Č.Krumlova a šestý Tomáš Čaněk z Třebíče.

V soutěži žen jasně dominovala Markéta Reidingerová /dříve Praha, teď už Křemže/, která prošla soutěží  naprosto suverénně se ziskem nejvyššího možného počtu bodů. Za ní bylo vyrovnané pole fotbalistek z Kaplice. Nikdy v životě nedržely badmintonovou raketu v ruce. Ale sportovní talent se nezapře – byť v jiném druhu sportu. A když přidaly nebývalou chuť do hry a sebeobětování – někdy až na hranici zranění, a příkladné pozitivní myšlení, bylo vidět, že už po krátkém tréningu by se na badmintonových kurtech neztratily. Mezi sobě rovnými měla navrch Pavla Křivová, skončila po právu druhá, třetí Petra Suchanová předváděla nadějnou hru. Ale ani ostatní nezaostávaly – čtvrtá Lenka Urazilová, pátá Simona Vocedálková, šestá Květa Tošilová a sedmá Kateřina Jedličková. Je zřejmé, že na tento turnaj dlouho nezapomenou. Ostatně jako každý začátečník, který si při svém prvním badmintonovém hraní „ naloží“ slušnou dávku dvanácti setů během šesti  hodin. Ale bolení ve svalech brzy poleví a zbudou jen ty pěkné vzpomínky.

Po skončení turnaje byli všichni soutěžící odměněni drobnými věcnými cenami. A naopak oni odměnili potleskem skvělou pořadatelskou partu domácích hráčů. V čele s perfektní ředitelkou turnaje M.Weberovou, obětavými rozhodčími Z.Matouškovou, J.Bednářem, P.Steinbaeuerem či mladičkou A.Hálovou. Zvláštní ocenění si vysloužil Petr Steinbauer – poprvé byl na turnaji jako kouč a hned jeho svěřenkyně zvítězila!

cimg5812 cimg5813 cimg5826