Jindra vítězí na Memoriálu Pavla Bílka

9.11.2016

GPC dospělých, Praha Hamr

V roce 2010 vznikla na pražském Hamru hezká tradice. Začal se tam hrát turnaj z kategorie GPC dospělých hráčů, s názvem Memoriál Pavla Bílka. Letos tedy již sedmý v pořadí. Turnaj byl i nyní velice dobře obsazený. Mezi padesátkou hráčů a hráček z celé ČR se objevila i dvě křemežská jména. Jindra Kukač a Petr Pirtyák.IMG_4014

Jindra byl přihlášen do všech turnajových disciplín, tedy mix, singl i debl, Petr si zahrál singl a debl. Vynechal smíšenou čtyřhru. Ale hezky od začátku:

MIX:

V nabitém startovním poli figuroval Jindra s pražskou kamarádkou Beátou Bednářovou. Beáta je hráčkou Meteoru Praha, ale s Jindrou často trénují, takže nasazení této dvojice nebylo náhodné. První kolo hravě protančili do vítězného konce, v kole druhém to byla bitva třech setů, ze kterých vítězně odešli soupeři.  Bylo to jen o kousek 18:21! Vítězové nakonec došli až do finále. Takže konečné dělené 5. místo.

Jinda

Jinda

SINGL:

Do dvouher už zasáhl i Petr. V cestě mu stál plzeňský Benedikt. A byl to další třísetový zápas dne. Více štěstí v koncovce měl plzeňský hráč, i když v závěru notně zadýchaný a v hlubokém předklonu. Petra porazil ve třetím setu 21:16. Škoda, ale nadějný výkon pro Petra a nadcházející čtyřhru.

Jindra od začátku nenechával nikoho na pochybách, v jaké herní pohodě se nyní nachází. Když v prvních dvou kolech neměl se soupeři problémy, postoupil v pohodě do čtvrtfinále. Zde už byl soupeř z kategorie velmi složitých, a to prosecký, zkušený hráč Tomáš Krajča. Ten se nyní usadil na 56. místě celkového pořadí ČR. V prvním setu Jindra dokazoval, proč opanoval 38. pozici žebříčku GP. Soupeře, krom pomalejšího začátku prvního setu, k ničemu nepouštěl a ničil ho svým útokem. Vyhrál 21:16. Do druhého setu Jindra nastoupil s lehkým uspokojením z dobře odvedené práce v setu prvním, ale to se mu příliš nevyplatilo. Méně útočil, přistoupil na maratonskou metodu Tomáše Krajči. Sice se dostal k matchballu, ale nedokázal set ukončit a prohrál 20:22. Třetí set byl ale už opět v Jindrově režii. T.Krajča stačil konkurovat pouze do poloviny setu. V koncovce už ale vládl pouze Jindra a opět soupeře doslova rozstřílel. Za stavu 20:13 už se viděl v semifinále. Na to si ale ještě musel několik výměn počkat. Nakonec však slavil postup po třetím setu 21:16. Tam na něj čekal soupeř z ještě vyšší kategorie. 22. hráč celkového GP žebříčku, plzeňský Přemysl Voráč. Jindra do zápasu vletěl bez jakéhokoliv respektu vůči zkušenějšímu a lépe postavenému hráči. V prvním setu mu nedovolil prakticky nic. Opět úřadoval Jindrův dělový forhend, který soupeř nedokázal eliminovat. V druhém setu si soupeř začal více hlídat Jindrovu smeč, snažil se také přecházet do útoku, ale zůstalo pouze u snahy. Jindra ten den nevynikal jen skvělým útokem, ale také fantastickou obranou. Ve dvou semifinálových setech postoupil do finále turnaje, až nečekaně rychle! Tam si musel na soupeře chvíli počkat, protože druhé semifinále Vícen-Sváta se protáhlo. Zvítězil slovenský badmintonista J.Vícen, aktuálně 4. hráč žebříčku a dala se čekat tuhá bitva. Stalo se ale něco zvláštního. Vícen Jindrovi bez blíže specifikovaných důvodů finálovou účast vzdal. Zranění? Únava? Nevíme. Každopádně Jindra slaví vítězství na prestižním turnaji GPC, který by spíše svou úrovní, snesl označení GPB. Skvělé!! Jindrovo vítězství nepotěšilo jen jeho samotného a celý náš klub, ale i partičku Jindrových fanoušků a fanynek, kteří mu fandili u každého jeho zápasu.

DEBL:

Čtyřhry startovaly současně v době čtvrtfinálových zápasů singlů. Takže Jindra si moc nevydechl, ani nezregeneroval a pár minut po zápasu dvouhry proti Tomáši Krajčovi, nastupoval již trochu bolavý do debla s týmovým parťákem Petrem Pirtyákem. Při pohledu do nalosovaného pavouka se našim moc hezky nedýchalo. V případě výhry v prvním kole, by narazili na 1. nasazenou dvojici ligových hráčů Vícen-Sváta. Asi ten nejtěžší los, který byl k dispozici. Do prvního kola šli kluci s tím, že nemohou prohrát. Neprohráli. Naopak. Dvojici soupeřů Sokol-Nývlt nedali nejmenší šanci a utvrdili se v tom, že čtyřhru hrát ve Křemži opravdu umíme. A tak bez velkého respektu nastoupili naši do již avizovaného zápasu proti turnajovým jedničkám. Na začátku zápasu soupeře dokonale překvapili způsobem hry a předem zvolená taktika klukům skvěle vycházela. Spíše to byla taková rychlá šavlovačka bez výhozů. Obě strany, ale zejména naši, si dávaly pozor na to, aby soupeřům nedávaly šanci na útok neuváženým výhozem nebo nepovedeným lobem. První pauza při vedení 11:7 ale všechno zničila. Kluci začali kupit zbytečné chyby a dostali tím soupeře na koně. Jistě za to mohla i Jindrova únava, která se na něm začala po celém dni pomalu projevovat, a Petr slábnoucího parťáka nedokázal plnohodnotně zastoupit. Taktika se jim rozpadla na kousky a i druhý set již jen dohrávali v křeči. Velká škoda, a i proto, že další zápasy vítězná dvojice (tak jako Jindrovo finálový zápas) skrečovala! Takže další dělené 5. místo toho dne.

Kluci si dobře zahráli a potvrdili, že se s nimi na této úrovni rozhodně počítat musí. V dalším pražském turnaji odehraném v příštím víkendu, tentokrát ale v kategorii GPA, se představí křemežští v obměněném složení. Nastoupí opět Jindra Kukač a za parťáka bude mít Michala Koudelku. Držme tedy klukům palce, aby v ještě silnější konkurenci zahráli co možná nejlépe.