KPDD II. třídy – Vodňany

7.11.2016

Krajský přebor smíšených družstev dospělých II.třídy

V současné sezoně se Krajský přebor smíšených družstev dospělých II.třídy hraje oproti minulým sezonám poněkud odlišným způsobem. Tentokrát budou měřit síly družstva z  Jihočeského a Západočeského kraje. Sehrají čtyři turnaje – dva „malé“ kde budou soupeřit týmy z jednotlivých krajů a dva velké, kde se utkají týmy obou krajů.

Začalo se “malým“ turnajem. Ve Vodňanech se představily čtyři jihočeské týmy – Vodňany, Tábor a dvě družstva Sokola Křemže. Křemežští obhajují loňský mistrovský titul a vítězný tým Křemže „B“ nedoznal větších změn a hráči by rádi opět předvedli dobré výkony. Tým Křemže „C“ je složen vesměs z méně zkušených hráčů a jeho lídrem je Ma.Koudelka, který má podíl na loňském úspěchu. Zatím co „céčko“ dorazilo k turnaji kompletní,“B“ týmu chyběl zkušený L.Schrenk / hostující z Prachatic/.

V prvním kole turnaje hrály oba Křemežské týmy proti sobě a „B“ tým plnil od začátku roli favorita. Postupně bodovali mix Pechlát,Weberová, ženský debl Weberová,Motejlová a ve dvouhrách Motejlová,Pechlát,Holeček,Kudláček. V nejdramatičtějším a nejhodnotnějším zápase utkání vyhráli Ma.Koudelka,Hála ve třech setech čtyřhru a odvrátili „kanára“. Tedy 6:1 pro Křemži „B“.

Ve druhém kole hrálo křemežské „B“ družstvo proti týmu Tábora. Křemže využila své převahy v ženských disciplinách  po výhře mixu Pechlát,Weberová, čtyřhry Weberová,Motejlová i dvouhry,kde zvítězila Motejlová, měla nadějné vedení 3:0. Potřebný čtvrtý bod, který zajistil křemežským výhru přidal spolehlivě hrající V.Pechlát. Výhra 4:3 zajistila týmu Křemže minimálně druhé místo v turnaji. Hráči Křemže „C“ měli v tomto kole těžkého soupeře – hráče Vodňan. Proti rozjetému soupeři neměli hráči z Podkletí žádnou šanci. Prohráli 0 : 7.

Ve třetím kole turnaje si Křemešťáci soupeře prohodili. “C“ tým se dal do boje proti Táboru ve snaze nejen získat nějaké body, ale i opustit poslední příčku průběžné tabulky. Opět se projevila převaha hráčů Křemže v ženských disciplinách. Postupně bodovali mix Ma.Koudelka,Kudláčková, ženský debl Kudláčková s L.Koudelkovou i L.Koudelková ve dvouhře. O potřebný čtvrtý bod statečně bojovali ve čtyřhře mužů Ma.Koudelka a R.Hála. Bohužel prohra 18:21 ve třetím setu a prohry ve všech mužských dvouhrách daly soupeři čtyři body potřebné k výhře. Tedy prohra Křemže „C“ s Táborem 3:4.  Béčko Křemže hrálo s domácími o prvenství v turnaji. Opět skvělé představení neporažených žen – ve dvouhře Weberové a ve čtyřhře páru Motejlová,Weberová a vedení 2:0. Bod přidal i skvělý Pechlát. Ale to bylo bohužel všechno, dva třísetové zápasy vyzněly pro soupeře. O vyrovnanosti utkání svědčí konečný zisk bodů Vodňany – 296, Křemže – 291.Vodňany vyhrály 4:3 a jsou po prvním kole soutěže na prvním místě.

Druhý turnaj se bude hrát těsně před Vánocemi v Plzni.