GPD Vodňany – Martina veze zlato

26.10.2016

Grand prix D dospělých Vodňany

22.10.2016cimg5787

V nastávající sezoně se v Jižních Čechách budou v badmintonu opět hrát dvě úrovně soutěže družstev dospělých. Zatím co Krajský přebor I.třídy začne prvním turnajem až na konci prosince, tak Krajský přebor II.třídy – tedy soutěž o stupínek nižší začne už začátkem listopadu. Tato soutěž bude tentokrát mnohem atraktivnější. Utkají se v ní čtyři týmy z Jihočeského kraje a čtyři týmy za západu Čech. Jih Čech budou reprezentovat i dvě družstva Sokola Křemže. Ve všech družstvech finišují poslední přípravy, a tak využívají každé příležitosti k měření sil.

Výbornou příležitostí se tak stal turnaj GP D, který uspořádali badmintonisté z Vodňan. Turnaje se účastnilo více než čtyřicet hráčů z 11 oddílů nejen z krajů Jihočeského a Západočeského, ale i z Vysočiny. Výborně uspořádaný turnaj tedy měl i vysokou kvalitu a každé vítězství mělo svou hodnotu. Z Křemže se zúčastnili téměř všichni hráči „B“ i „C“ týmu. Nejen členové oddílu Křemže, ale i hráči Prachatic či Strakonic, kteří budou v této sezoně v Křemežských oddílech hostovat.

V mixech se nejlépe dařilo strakonickým posilám, když Kudláčkovi J. a V. vybojovali třetí místo.Výborně zahrály opory „C“ týmu – R.Hála a L.Koudelková skončili pátí. Deváté místo patří zkušenému páru M.Motejlová a V.Koudelka i dvojici Holeček,Weberová. Velmi těžký los odsunul na třináctou příčku mix J.Mejzlíková,Ma.Koudelka.

V soutěži dvouhry mužů se naopak nejlépe dařilo Ma.Koudelkovi – skončil na páté příčce. J.Kudláček byl devátý  a pánové J.Holeček a V.Pechlát opět doplatili na nelehký los a brali třináctou příčku.

Zato dvouhra žen se odehrála v režii hráček z Křemže. Bez problémů prošla celým turnajem M.Weberová a zajistila tak pro Křemži první místo. Velmi pěkné třetí místo pak patří M.Motejlové a  sedmá příčka patří V.Kudláčkové. Teprve čtrnáctiletá L.Koudelková potvrdila, že ve Vodňanech se jí hraje dobře a v zápase o umístění uhájila devátou příčku.

Zato ve čtyřhrách se tentokrát Křemežským nedařilo. Jen dvě pátá místa párů Koudelka Ma,Hála a v ženách Weberová,Motejlová neodpovídají tak docela výkonnosti těchto dvojic. Dále pak sedmé skončily J.Mejzlíková a L.Koudelková mezi ženami. V mužích dvě devátá místa dvojic Kudláček,Helar  /Křemže,Jihlava/ a Holeček,Pechlát / Křemže,Prachatice/. Zkušení veteráni Bednář,V.Koudelka obsadili třináctou příčku. A tak jen V.Kudláčková / hostující v Křemži ze Strakonic/ potěšila třetí příčkou /hrála s oddílovou spoluhráčkou D.Smejkalovou/.

Pro Křemežské výborná příprava, docela slušný pocit ze hry, ale i připomínka, že tentokrát bude obhajoba vítězství z minulého ročníku hodně těžká.

Další foto v naší Galerii.