Přípravky – Stela stříbrná!

26.10.2016

Turnaj přípravek – České Budějovice

16.10.2016

Na budějovický turnaj přípravek jsme poslali tři bojovníky, respektive jednoho bojovníka a dvě bojovnice. Filip Reitinger, ročník 2008, jel do Budějovic hlavně pro své první herní zkušenosti a v tříčlenné skupině skončil na třetím místě. O konečné pořadí se pak hodně snažil, dokázal pro sebe uhrát set, ale na lepší jak 9. místo to nestačilo. Ale u Filipa šlo opravdu především o získání prvních zkušeností.

Eva Čerklová je ročník 2007 a už je vidět, že v loňském roce již nějaký turnaj odehrála. V základní tříčlenné skupině jednou vyhrála, a to jí zaručilo druhé místo ve skupině. V dalším skupině o 4.-6. místo již byl soupeřky nad její síly a Eva tedy bere slušné 6. místo.

Nejzkušenější a nejvyhranější hráčkou z naší trojice je Stela Reitingerová. Vloni již dokázala i jeden z turnajů vyhrát, na dalších skončila druhá. Nyní vyhrála s přehledem svou základní skupinu a šla do finálové skupiny třech hráček. Tam svedla dva neuvěřitelně vyrovnané zápasy, které oba skočily remízou 1:1 na sety. A díky jednomu lepšímu setu, který dokázala její hlavní soupeřka dne, domácí Terezie Zavadilová, uhrát lépe, skončila Stela na parádním druhém místě. Výborné je, že ani jednou neprohrála. Na tom může stavět a už nyní se těšit, jak si to se soupeřkami rozdá v kole následujícím.