Křemežská pětiletka dokonána

29.3.2016

Finálové kolo Krajského přeboru smíšených družstev dospělých – Český Krumlov

Náš klub TJ Sokol Křemže disponuje již několika tituly Krajského přeborníka. Co se však podařilo v těchto pěti letech je historickým milníkem. Od roku 2012 totiž není na věčně putovním poháru pro vítěze této soutěže místo pro žádného jiného účastníka. A jméno TJ Sokol Křemže bude na poháru zvěčněno i letos.

Naši šli do posledního finálového kola dlouhodobé soutěže s příjemným náskokem 4 bodíků před druhými Českými Budějovicemi. Uspokojení ale na místě v žádném případě nebylo. Ve sportu se může stát cokoliv a v badmintonu zvláště. Proto jsme na kurty krumlovské badmintonové haly přijeli v kompletním složení:

Jindra Kukač, Miloš Chaloupka, Honza Bednář, Honza Čerkl, Petr Pirtyák, Michal Koudelka, Vláďa Sklář a dámy Eva Sklářová, Martina Weberová a Zuzka Matoušková.

1.kolo: Křemže vs. Český Krumlov

IMG_4034

Martina s Evou

Hned první dopolední mač mohl rozhodnout o dalším bytí a nebytí křemežských v případné kvalifikaci o ligovou příslušnost. Stačilo s krumlovskými neprohrát a náskok vytěžený z předchozích turnajů by se krásně zúročil v konečné vítězství. Proto naši postavili nejsilnější možnou sestavu.

IMG_4026

Rychlonohá Zuzka

Do smíšené čtyřhry nastoupil asi náš nejzkušenější mixový pár Michal Koudelka a Eva Sklářová. Soupuři Parkos – Janáčková sice chvílemi zlobili, ale Michal s Evou potvrzují celý rok svou dominanci a přinesli důležitý první bod do tabulky. Jako druzí šli na věc deblisté Petr Pirtyák a Honza Bednář. Celý zápas měli víceméně pod kontrolou a celkem spolehlivě si s krumlovskými poradili a druhý bod byl na světě. Stejně tak si vedly i dámy v deblu. Zuzka Matoušková s Evou Sklářovou si sice daly na čas, ale i tak zvítězily a vedení 3:0 už slibovalo příjemné kvalifikační vyhlídky. Čtvrtý bod do sbírky,  a jak jinak než v párové disciplíně, získali Jindra Kukač s Michalem Koudelkou. A i kdyby se už všechno ostatní prohrálo, celkové vítězství a také kvalifikaci o ligu by už křemežským badmintonistům nikdo nevzal. Nicméně zápasy pokračovaly dále. Mladičká Zuzka Matoušková si zahrála v dámském singlu a pátý bod byl pro Křemži podtržením vítězství.  A když Jindra Kukač přidal pojistku v podobě šestého bodu, nebylo co řešit. Krumlov jsme porazili 6:2 a bylo jisté, že nám vítězství nemůže uniknout.

IMG_4056

Honza s Vláďou

  1. kolo: Křemže vs. České Budějovice „A“

Poslední kolo nám mohlo pomoci s nacvičením různých variant a složením deblových párů a nasazení do singlových zápasů. Změna složení deblových dvojic postihla hned od začátku Petra s Jindrou. V prvním kole byli tito dva roztrženi, ale do druhého kola se k sobě vrátili jako debl číslo jedna a svůj bod do tabulky přinesli. Další z prověřeného mixu, Zuzka ve dvouhře a samozřejmě sebejistý Jindra v singlu. Proti CB tedy remíza, ale náskok byl takový, že na výsledku zas až tolik nezáleželo.

IMG_4014

Jindra s Petrem

IMG_4079

Vítězové TJ Sokol Křemže

V celoroční soutěži jsme tedy zvítězili popáté v řadě a už se těšíme na kvalifikační turnaj, který nám dává další možnost se porvat o postup do vyšší soutěže – do 1.ligy. Kde se vítězové všech českých oblastí střetnou zatím nevíme, ale datum je jasný: 16.-.17.4.2016.

Držte nám pevně palce, bude to opět velice složité!!