Krajský přebor družstev – žáci

15.3.2016

V Českém Krumlově se hrálo druhé, závěrečné, kolo Krajského přeboru smíšených družstev žáků.

Přeboru se účastnilo devět družstev Jihočeského kraje, včetně našeho mladičkého týmu. Je to soutěž hráčů do 15 let, náš tým je složen převážnou většinou z hráčů mladších 13 let! A to je handicap obrovský. V prvním turnaji se naši umístili na šestém místě. Do druhého turnaje byla soutěžící družstva podle výkonnosti rozdělena do dvou skupin. Týmy z prvního až pátého místa tabulky bojovaly o konečné vítězství – byli to vesměs hráči Č.Krumlova a Č.Budějovic. Družstva „jihočeského venkova“  – Tábor, Vodňany, Štěpánovice a Křemže hrála o konečné umístění na šestém až devátém místě.

družstva_žáci_CK

Družstvo Křemže nastoupilo pod vedením Roberta Hály ve složení  Jirovec V, Pšenička S., Pšenička K, Jirovcová E, Hálová A. Všichni podali statečné výkony, hráli s chutí a ze všech sil. Ve vyrovnané skupině bojovali se střídavými úspěchy, každý si uhrál nějaké vítězství, utrpěl i nějakou porážku. Přesto se podařilo obhájit v konečném součtu slušnou šestou příčku. A protože prvních pět míst obsadila družstva jihočeských „velkoklubů“, stali jsme se i nekorunovanými králi jihočeského „venkova“.

A to je pro naše mladičké hráče důvod k radosti a povzbuzení do dalšího tréningu. Když vydržíme pořádně trénovat, může to příště být i medaile.