Velká cena Plzně

14.3.2016

11.3. – 13.3.2016 Plzeň, GP A dospělých

Tradiční turnaj GP A dospělých s názvem Velká cena města Plzně se v Západočeské metropoli udál i v tomto roce. Z Křemže jsme do bojů vyslali dvojici badmintonistů Jindru Kukače a Michala Koudelku. Zatím co Michal se soustředil zejména na čtyřhru a singl pro něj byl pouze zahřívací fází, Jindra vzal turnaj doslova od A do Z.

Páteční kvalifikace

Celý turnaj odstartoval kvalifikačními koly, které proběhly již v pátek odpoledne. Jindra si od minulého turnaje polepšil v tom, že v kvalifikaci působil již jako nasazený hráč. Výhoda je to taková, že v prvním kole může očekávat jednoduššího soupeře. A bylo to přesně tak. V prvním kole vyučil domácího Štorka a po výsledku 21:9 a 21:6 ho poslal domů. V druhém kole kvalifikace již čekal velice zkušený, ligový hráč z Dobrušky M.Skočdopole. Zápas byl o poznání těžší, ale Jindra ho zvládl dobře a po dvou setech shodně 21:17 postoupil bez ztráty setu do hlavní sobotní soutěže.

Michal si vyzkoušel jaké je to po delší době startovat na GP A, ale jeho singlová pouť skončila hned v prvním kole kvalifikace. Podle svých slov nehrál dobře a pátek mu celkově nesedl.

Hlavní sobotní soutěž

MIX

Turnaj odstartoval tradičně smíšenou čtyřhrou. Jindra nastoupil podruhé v krátké době s kladenskou hráčkou Petrou Janošovou a hned v prvním kole měl velice těžký los. Liberecko-kladenský pár Klimeš – Skrčená působil hodně silně a v prvním setu vládl. 16:21 a ztráta setu pro Jindru s Petrou. Naši se ale v následných dvou setech herně zvedli a zápas obrátili 21:15 a 21:12. V druhém kole další složitý soupeř, a to klimkovická dvojice Somerlík – Budzelová. Klimkovičtí junioři jsou na svém žebříčku na 4. respektive 10. místě. A to je již síla značná. Jindra s Petrou moc šancí neměli a po dvou setech se s turnajem mixů rozloučili na děleném 9. místě.

SINGL

Pro Jindru první zápas a hned los těžký jako hromada železa. Královehradecký velezkušený Neděla byl sice nad Jindrovy síly, ale Jindra svou kůži lacino nedal. Bojoval a mnohdy soupeře svým uměním překvapil. Nakonec však po, ač těsném, výsledku 21:19 a 21:18 cestu pavoukem ukončil. Dělené 17. místo se může sice na první pohled zdát neúspěchem, ale přece jen se jedná o turnaj velmi vysoké úrovně a Jindra mezi dospělými teprve začíná. Jistě si do budoucna ještě řekne o slovo. Fyzicky i psychicky je na tom výborně, ale musí posbírat ještě nemalou hromádku zkušeností.

DEBL

V odpoledních hodinách turnajové soboty se dostalo také na rozehrání deblů. Jindra s Michalem spojili své síly a šlo se na věc. Zatím ještě nemají potřebné penzum bodů pro start z nasazené pozice. První kolo a v něm pražská dvojice Kurz – Zahrádka. Oba soupeři se v singlovém žebříčku pohybují kolem 25. místa, takže opět velice silný pár. Michal však nastavil dobrou taktiku a jelikož je Jindra hráč, který dokáže hrát cokoliv je zapotřebí, dokázali první zápas vyhrát v poměru 21:18 a 21:16. Možná trochu nečekané, ale postup do druhého kola byl na světě. V kole druhém už ale na naše čekala již nasazená dvojice. Domácí pár Louda – Voráč už svou silou trochu nervozity vzbuzoval (Louda – 7. hráč singlového žebříčku). A přece naši dokázali držet krok. První set byl neuvěřitelně vyrovnaný a kluci se tahali o každý kousek volného hřiště a o každý bod, který visel ve vzduchu. Naši si dokázali v prvním setu dokonce vypracovat setball. Ten bohužel ale neproměnili a nakonec prohráli v prodloužení 23:25. To na nich trochu zklamání zanechalo a v druhém setu již nebyli tak hladoví po vítězství a skončili na raketách domácích borců po výsledku 21:16. A opět dělené 9. místo. Přemožitelé našich kluků nakonec dokráčeli až do nedělního semifinále.

Kluci se zase přesvědčili, že s Českou špičkou dokáží držet krok a turnaj byl pro ně dobrou průpravou na nadcházející vrchol sezóny, kterým je finále družstev Krajského přeboru družstev (příští týden v Krumlově)!