Zuzka skvěle na GPA U17

7.3.2016

5.-6.3.2016 – GP A U17, Hustopeče

O minulém víkendu si jela Zuzka Matoušková do Prahy vyzkoušet, jaké je to hrát mezi juniorskou elitou ČR do devatenácti let. A musela tam posbírat opravdu velkou hromadu zkušeností, protože je zúročila hned o týden později v jihomoravských Hustopečích. Zde byl na programu prestižní turnaj z kategorie GP A do 17ti let. To je tedy kategorie, do které má Zuzka co mluvit a s napětím jsme čekali, jak se vypořádá s atmosférou „áčkového“ turnaje. Tentokrát z jihu Čech necestovala úplně sama, jako tomu bylo v minulém týdnu, ale přidali se nadějní mladíci Janoštík (ČB) se Švejdou (ČK) a mladičká Hadáčková (ČB) se Šmikmátorovou (ČK).

MIX

Turnaj zahájil jako vždy soutěží smíšených čtyřher. Zuzka spojila do této soutěže síly s Ondrou Šilhanem (Jiskra Nejdek), ale prakticky nulová sehranost dvojice je odsoudila k brzkému konci. Naopak Janoštík s Hadáčkovou prošli až do semifinále, kde je zastavili první nasazení Vajsejtl/Vacková (Vesec/Praha Meteor). Ještě lépe prošel pavoukem krumlovský Švejda, který s benáteckou Zuzákovou celý turnaj vyhráli.

DEBL

Podobně jako v mixu se Zuzaně nepodařilo přejít přes úvodní zápas holčičí čtyřhry. Zuzka nenašla společnou notu s plzeňskou spoluhráčkou Martinou Šmídovou a turnaj deblů pro ně skončil stejně rychle jako pro Zuzanu předchozí mix. Každopádně, Zuzky nejsilnější disciplína měla teprve přijít.

SINGLZuzkaMat_HustopečU17_menší

Zuzana si svými předchozími výkony a postavením v tabulce (6. hráčka oficiálního žebříčku ČR), zajistila výhodnější pozici pro start soutěže. Působila jako nasazená hráčka č. 5-8 a mohla si být jistá, že v prvním kole bude mít volný los. To se pak hezky ušetří síly do dalších zápasů. Na svou soupeřku tedy musela chvilku počkat a stala se jí její parťačka ze čtyřhry Martina Šmídová z týmu Plzně. Zuzka s ní ale neměla věru příliš práce a po výsledku 21:7 a 21:9 jí doslova vymazala z kurtu. Třetí kolo dalo tušit, že to bude zápas náročný. Vždyť proti sobě stály hráčky nasazené se stejným číslem. Napětí ještě umocňoval fakt, že soupeřka porazila v předchozím kole nasazenou hráčku číslo dva! Nicméně, ani v tomto zápase neměla Zuzana větší problémy a židlochovickou Otáhalovou zdolala celkem jasně 21:9 a 21:16. A postup do semifinále a opět nasazená protihráčka č. 5-8 Kateřina Zuzáková z Benátek nad Jizerou. To byl tuhý boj. Holky se tahaly o každý bodík. V prvním setu rozhodovalo i více štěstí, které se nakonec přiklonilo k benátecké badmintonistce. Ta zvítězila v těsném poměru 22:20. Zuzka se rvala dál i v setu druhém, ale soupeřce již vzdorovat nedokázala. Zuzáková nakonec celý turnaj vyhrála, takže prohra s celkovou vítězkou není žádnou ostudou. Zuzana si tedy na krk pověsila bronzovou placku a může se radovat (a my s ní), že to konečně vyšlo i v soutěži singlů!! Do finále chyběl kousek, ale její předvedená hra byla velkým příslibem do dalších turnajů. Ve svých 15ti letech toho má před sebou ještě mnoho.