Mistrovství ČR seniorů

28.4.2015

MČR Veteránů, 1.5. – 2.5.2015, Dobřany

veterani2015

Hlavní turnaj veteránů v letošní sezoně se jmenuje Mistrovství České republiky seniorů. Hraje se 1.května na osmikurtovce v Dobřanech pod patronací Západočeského badmintonového svazu. Náš oddíl po roční odmlce vysílá opět silný tým. Ten však bude mít určitý hendikep v tom, že prakticky všichni hráči budou soupeřit s protihráči až o čytři roky mladšími. Soutěž je vypsána pro věkové kategorie odstupňované po 5 letech věku od 35 + po 65 +. A naši hráči jsou narozeni při horní hranici příslušného věkového rozmezí.

Do soutěží zasáhnou – Michal Koudelka  v kategorii 40+, Jirka Holeček 55+, Jan Bednář 55+, V.Koudelka 65+. Ve čtyřhře bude Michal Koudelka hrát s Honzou Jiráskem/ Kladno/ v turnaji hráčů nad 40 let .Jirka Holeček je přihlášen s Láďou Vorlem/ Jehnice – Brno/ V.Koudelka s J. Bednářem budou soutěžit s hráči 55+. Pokud bude realizována nově vypsaná soutěž +250 raději se přesunou do této soutěže. Bude to poprvé zkoušená kategorie, kdy součet aktuálního věku hráčů na hřišti dosáhne alespoň 250. A to náš pár součtem 60 + 68 bohatě splňuje – dvojice na jedné straně sítě musí mít alespoň 125. Hraje se o mistrovské medaile a pro radost, nejdůležitější je turnaj přežít ve zdraví. Jsou to vlastně gladiátorské hry, které každý z účastníků podstupuje s vědomím, že to bude hodně bolet. Tak nám držte palce, ať to dobře dopadne.

Detaily v propozicích.