Zuzka na MČR

28.4.2015

Mistrovství ČR U15 – Pardubice 25.-26.4.2015

mcr_u15_plakat-550x778

Že má Zuzka Matoušková letošní sezónu parádní už jsme psali. A o tomto víkendu jí tato sezóna vrcholila východočeským turnajem v Pardubicích MČR do patnácti let. Zuzka jela bojovat hlavně v soutěži dvouher a své zúčastnění v párových disciplínách nechala až na poslední možný termín.

Nakonec se tedy zúčastnila všech disciplín. Turnaj začal, jako vždy, smíšenou čtyřhrou. Zuzka spojila své síly s Tomášem Hynkem z Rychnova nad Kněžnou. Zuzce šlo hlavně o rozehrání. V prvním kole ale jejich cesta skončila, když nestačili na pár Šilhan/Vatashchuk (Nejdek/K.Vary) 14:21 a 11:21.

Ve dvouhře se v prvním kole utkala s kopřivnickou hráčkou Annou Škarkovou. Tu po třísetovém boji porazila 21:15, 18:21 a 21:13. Nervozita tím šla dolů a mohla se připravovat na kolo druhé. Tam už ale čekala hráčka z nasazaných, v pohodě hrající hráčka pražského Meteoru Adéla Vacková. Zuzka se sice snažila, ale na nasazenou hráčku přece jen ještě ztrácela a prohrála ve dvou setech 15:21 a 16:21. Konečné dělené 9. místo.DSC_9936

V poslední herní disciplíně, v dívčím deblu, šla Zuzka do boje společně se svou přemožitelkou v mixu, karlovarskou Romanou Vatashchuk. V prvním kole doslova sestřelily z kurtu dvojici Kusá/Šmikmátorová (Benátky n. Jizerou/Č.Krumlov) 2x 21:8. Ve druhém kole opět nasazený soupeř Seibertová/Stehlíková (Pardubice/Lanškroun). Zuzka s Romanou úvodní set ztratily v poměru 10:21. Ve druhém své soupeřky překvapily zlepšenou hrou a zvítězily 21:18. Třetí set byl ale už opět v režii soupeřek, které dokázaly Zuzku s Romanou poslat domů po výsledku 21:9.

Závěrem:

Zuzka si tedy vyzkoušela atmosféru a napětí na Mistrovství ČR. Že to nebylo jednoduché se dalo tušit již dle přihlášených jednotlivců. My můžeme Zuzce poděkovat za slušné výkony a i zajímavá umístění a získané body do žebříčku.

Dvouhra: 9.místo

Mix: 17.místo

Čtyřhra: 5.místo

Celý turnaj v číslech můžete najít ZDE.