Monthly Archives: Prosinec 2014

Sestup z Kletě

Závěrečnou akcí, kterou pořádali členové oddílu badmintonu TJ Sokol Křemže, byl tradiční „Sestup z Kletě“. Během odpoledne se účastníci scházeli na vrcholu Kletě, aby se po krátkém občerstvení vydali  na společný sestup do údolí. Jejich cílem byla v Holubově „Restaurace Pod Kletí“, kde se v místním salonku sešli s ostatními účastníky akce. Sešlo se téměř čtyřicet hráčů bývalých i

Read More…

Vánoční mixy 2014

Již sedmatřicátý ročník Vánočního turnaje smíšených dvojic uspořádali badmintonisté TJ Sokol Křemže.V tělocvičně místní Základní školy se na druhý svátek sváteční sešlo šest startujících párů – převážně z domácího oddílu, ale představili se i hráči z Kladna, Č.Budějovic, ale i hráč ligové Dobrušky. Nejmlaší hráčkou byla domácí Lucie Koudelková, Kladeňák Pavel Homolka byl hráčem nejzkušenějším. Sehráli  soutěž

Read More…

Poslední vítězství v r. 2014 zařídil Vašek Jírovec

V Českých Budějovicích se hrál turnaj těch nejmladších. Náš oddíl tam reprezentovali sourozenci Jírovcovi – v kategorii hráčů, kteří se narodili v roce 2004. Hrály se jen soutěže dvouher. Evička po třech prohrách a jedné výhře skončila čtvrtá. Vašík potvrdil, že ve své kategorii patří k elitě kraje. Opět zdolal všechny soupeře a pro naše barvy zařídil vítězství –

Read More…

Bratři Pšeničkové na GPD U13

Na Grand prix D hráčů do 13 let hráli v Č.Budějovicích bratři Pšeničkové. Soupeřem jim byli hráči z celého Jihočeského kraje – vyjma osmi nejlepších v každé kategorii. Ve dvouhrách obsadil Kryštof deváté místo, když po prohře v prvním kole vyhrál v zápase o umístění. Simon skončil na třinácté příčce. Ve čtyřhře byli v konečném hodnocení v nepočetném startovním poli na třetím místě. Nejlíp se dařilo v mixu.

Read More…

Vodňanský kapr GPD Dospělých

Ve Vodňanech se hrál tradiční, oblíbený turnaj „ O Vodňanského kapra“. Turnaj, kterého se každoročně zúčastňují i badmintonisti Sokola Křemže.A často se nevracejí s prázdnou. Naději bojovat o vítěznou trofej tentokrát měly spíše mladé hráčky Křemže, mužská – veteránská -část křemežské výpravy jela hrát spíše pro radost. Turnaj se hrál za účasti více než třicítky hráčů

Read More…

KP družstev dospělých II.třídy – Tábor

V Táboře se odehrálo l. kolo soutěže Krajského přeboru smíšených družstev dospělých II.třídy. Náš region byl zastoupen „B“ týmem Sokola Křemže. Pět startujících týmu se utkalo každý s každým a hráči Křemže obhajují loňské druhé místo. Tentokrát nastoupili v plné sestavě. Zkušený tým veteránů na mužských postech doplnily dvě mladší spoluhráčky. Na kurty se po delší odmlce vrátila

Read More…

Zuzka Matoušková v Hradci Králové

Na GPA U15 v Hradci Králové Zuzana Matoušková na medailové umístění sice nedosáhla, ale opět předvedla parádní badminton. Konkurence v této kategorii je v této sezóně je opravdu silná. Dá to ještě spoustu dřiny, než se Zuzka bude na stupních vítězů objevovat pravidelně. Nejlíp se dařilo v mixech – hrála se Sivigliou /Č.Krumlov/, prošli až mezi osm nejlepších párů,

Read More…

1. kolo družstev dospělých

Krajský přebor smíšených družstev dospělých I.třídy se hrál o tomto víkendu v Č.Krumlově. Náš tým se oproti minulé sezoně o mnoho nezměnil, ale příjemnou posilou je návrat Evy Sklářové a opět se zlepšila výkonnost mladých tahounů družstva Petra Berana a Jindry Kukače. Ovšem ani soupeři neoslabili, Č.Krumlov spíše posílil o hráče, kteří se v této sezóně nevešli

Read More…

Vánoční mixy v Křemži již po 38.

Závěr roku 2014 si badmintonisté Sokola Křemže užijí nejen v kruhu svých rodin, ale již tradičně i společně se svými spoluhráči, příznivci a sponzory oddílu badmintonu. Již tradičně se setkají při dvou oblíbených akcích – Vánočním turnaji mixů a Sestupu z Kletě. Již po osmatřicáté se v tělocvičně Základní školy uskuteční turnaj smíšených dvojic. K turnaji často přijíždějí

Read More…

Zuzka Matoušková v Maďarsku

Maďarsko, Pésc, datum 28. – 30.11.2014 Vstup na mezinárodní scénu se Zuzaně Matouškové vydařil. V týmu hráčů do 15 let, který sestavil trenér pan Koukal, reprezentovala Českou republiku na mezinárodním turnaji družstev, který se hrál v Pécsi v Maďarsku. V konkurenci týmů z Maďarska, Moldávie, Slovinska, Slovenska či Chorvatska, dominovaly dva týmy – ten Český a hráči ze skotského Glasgow.