Zuzka si užila dublované MČR

17.12.2016

Zuzka Matoušková na dvou turnajích MČR

Naše juniorská hráčka a velký talent jihočeského badmintonu – Zuzka Matoušková – po sérii povedených turnajů dostala pozvánku na dva prestižní turnaje, a to Mistrovství ČR do 17ti let odehraný v Mostě a následně Mistrovství ČR do 19ti let. Ten se pro změnu hrál v Ostravě. Už toto je hezký výsledek a je vidět, že Zuzana na sobě neustále pracuje a zlepšuje se týden od týdne. V tomto případě měla ale i trochu smůly. S přibývajícími tréninky a fyzickým zatížením se potýkala s bolestí v koleni a její výkony tím byly poznamenány. Toto je bohužel standardní věcí a potká to každého badmintonistu, zvláště v Zuzky věku. Ale na turnaje vyjela plná odhodlání na úspěch a na svůj handicap si nestěžovala.

Zuzka nám sama, s pomocí svého tatínka, krátce popsala průběh obou turnajů:

Mistrovství České republiky U17 Most
Na tomto turnaji hrála Zuzka dvouhru a čtyřhru.Ve dvouhře byla 5-8 nasazená,takže měla první kolo volné.Ve druhém kole narazila na Krpatovou (Polabiny Pardubice) a prohrála 14:21,15:21.Umístila se tedy na 9.místě.Tímto výsledkem si Zuzka zajistila vynikající 4.místo na konečném celorepublikovém žebříčku za rok 2016.Čtyřhru hrála s Lídou Kusou(Benátky nad Jizerou)nesehraná dvojice ale nestačila na pozdější vítězky turnaje Hadáčkovou(SKB Český Krumlov) a Švabikovou (Sokol Klimkovice).

Mistrovství České republiky U19 Ostrava
Na tomto turnaji hrála Zuzka dvouhru a čtyřhru. V prvním kole dvouhry porazila Hlušičkovou (TJ Bílá hora Plzeň) 21:17,21:12. Potom si zahrála proti pozdější vítězce Švabikové a prohrála 7:21,12:21. Skončila tedy 9. Čtyřhru hrála Zuzka s Lenkou Přikrylovou (SK Brno Slatina). Nejprve porazily Horovou,Hlušičkovou(TJ Bílá hora Plzeň) 22:20,21:13. A pak potrápily nasazené jedničky Ausbergerovou,Zelinkovou(SK Prosek Praha) 14:21,17:21. Zde se již projevily potíže s kolenem a byla svým zraněním značně limitována. Z tohoto pohledu jsou dosažené výsledky více než dobré.

Anketa o sportovce regionu:
O vyhlášení ankety o nejúspěšnějšího sportovce Českokrumlovska budeme informovat až po oficiálním vyhlášení, které proběhne v pondělí od 17 hodin v Prokyšově sále v Českém Krumlově. Ze sokola Křemže jsem nominována já za sportovce a pan Koudelka za zasloužilé tělovýchovné pracovníky.